3 min. czytania

E-skierowanie

Skierowanie to rodzaj dyspozycji lekarskiej, za pomocą której lekarz może skierować pacjenta na badanie, leczenie szpitalne, rehabilitację czy wizytę u specjalisty.

  1. Home page
  2. /Services
  3. /E-skierowanie

E-skierowanie

Bardzo często w ramach POZ to lekarze pierwszego kontaktu mają sposobność wystawiać skierowania, które pokierują pacjentów do lekarzy specjalistów - w ramach dalszej diagnostyki lub leczenia. Nie inaczej jest w Jutro Medical! Dlaczego pacjenci coraz chętniej decydują się na skierowanie w formie online i jakie badania można wykonać wręczając ten dokument?

Coś Cię niepokoi? Zasięgnij porady

Pobierz aplikację

E-skierowanie - nowe możliwości

Do niedawna zdobycie skierowania możliwe było tylko poprzez osobistą wizytę u lekarza. Od 8 stycznia 2021 roku, w wyniku pandemii COVID-19, sposób wystawiania skierowań uległ zmianie. E-skierowanie pełni tę samą funkcję co klasyczne skierowanie, jednak jego nowoczesna forma stanowi udogodnienie dla pacjentów, którzy mogą je otrzymać bez wychodzenia z domu.

E-skierowanie gwarantuje pełną obsługę skierowania na leczenie w formie online; lekarz może wystawić skierowanie swojemu pacjentowi poprzez konsultację online czy telewizytę. E-skierowanie wystawione w ten sposób zostanie udostępnione w Internetowym Koncie Pacjenta.

W Jutro Medical e-skierowania wystawiane są za pomocą naszej aplikacji.

Pacjenci dzięki aplikacji mogą kontaktować się z lekarzem w celu omówienia swoich problemów zdrowotnych. E-skierowanie wystawione przez naszych lekarzy dostępne jest nie tylko w Internetowym Koncie Pacjenta, ale także z poziomu naszej aplikacji.

lekarz rodzinny, przychodnia na nfz w Warszawie

Zalety i korzystanie z e-skierowań

W trakcie trzeciej fali zachorowań na COVID-19, oczywistą zaletą e-skierowania była możliwość bezpiecznego odebrania go bez wychodzenia z domu. To jednak nie wszystkie mocne strony tego rozwiązania!

Jak działa e-skierowanie? Lekarz wystawia je w systemie, a system nadaje mu czterocyfrowy kod. Pacjent otrzymuje ten kod na swój smartfon, adres e-mail bądź jak w przypadku Jutro Medical - gotowe skierowanie może odnaleźć na czacie w aplikacji. Co to oznacza dla pacjenta? Przede wszystkim to zwolnienie z obowiązku dostarczenia skierowania osobiście w terminie 14 dni. Zamiast tego, wystarczy podczas rejestracji telefonicznej w poradni specjalistycznej podać 4-cyfrowy kod oraz numer PESEL.

E-skierowanie niweluje także szansę na zgubienie dyspozycji - zawsze można znaleźć je w aplikacji Jutro Medical.

Możliwość odebrania e-skierowania bez narażania się na zachorowanie przez wizytę w przychodni to bez wątpienia duży plus telewizyty - jednak warto pamiętać także o oszczędności czasu, której nie trzeba spędzać w kolejkach czy w drodze do przychodni, by uzyskać skierowanie.

Bezpłatna przychodnia stacjonarnie i na Twoim telefonie

Na jakie badania mogą być wystawiane e-skierowania?

Przychodnia online, w której dostępna jest konsultacja medyczna przez Internet (wizyta online), umożliwia otrzymanie skierowania cyfrowego na następujące badania:

  • szpitalne,
  • specjalistyczne ambulatoryjne,
  • endoskopowe przewodu pokarmowego,
  • medycyny nuklearnej,
  • tomografii komputerowej,
  • rezonans magnetyczny,
  • echokardiograficzne płodu

Badanie elektroniczne nie zawsze jest możliwe, gdy pacjent przychodzi z e-skierowaniem. Dotyczy to leczenia psychiatrycznego, sanatoryjnego, rehabilitacji, a także programów lekowych.

Zobacz też:

Usługi

Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienie to najpewniejszy sposób ochrony przed zarażeniem się koronawirusem. Zobacz, jak możesz umówić się na szczepienie w naszej przychodni.

Usługi

Podstawowa Opieka Zdrowotna

Dostęp do POZ ma każda z osób, która jest ubezpieczona w ramach NFZ. To pierwszy punkt kontaktu pacjenta z systemem opieki zdrowotnej.

Usługi

E-recepta

E-recepta to usprawniona, elektroniczna wersja klasycznej recepty - niemożliwa do zgubienia, łatwa do wystawienia, dostępna zawsze w zasięgu ręki.

Jutro Medical is a healing entity entered in the register of entities performing medical activities carried out by the Mazovian Voivodeship - the number of registration: 000000228431

All rights reserved by Jutro Medical Sp. z o.o.