Jutro w pigułce

W tym miejscu zgromadziliśmy najczęściej zadawane pytania przez naszych pacjentów

  O Jutro Medical

  • Co oferuje Jutro Medical?

   Jako Jutro Medical, łączymy najwyższej klasy obsługę klienta z efektywnym wykorzystaniem technologii, aby zapewnić wysokiej jakości usługi w ramach NFZ, które są dostosowane do Twoich unikalnych potrzeb. Jako lekarze pierwszego kontaktu w Jutro Medical poważnie traktujemy Twoje dobre samopoczucie. Z naciskiem na praktykę rodzinną i medycynę wewnętrzną, zajmujemy się wszystkimi podstawowymi potrzebami zdrowotnymi poprzez:

   • uznanie profilaktyki i dobrego samopoczucia za priorytet
   • współpracę z Tobą w celu dostosowania najlepszego planu, który odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom i celom
   • zapewnienie kompleksowej, dokładnej i bezpiecznej bazy danych dla wszystkich Twoich informacji medycznych
   • bezproblemowe koordynowanie opieki medycznej, w tym badań, zabiegów, wizyt u specjalistów i hospitalizacji
   • zapewnienie łatwych do zrozumienia, przystępnych porad i wskazówek
   • oferowanie opłacalnych opcji, które pozwolą Ci ustalić priorytety dotyczące Twojego zdrowia
   michal-i-tetyana-faq.jpg

   Czerpiemy z bogatego doświadczenia naszego zespołu oraz z Twoich osobistych opinii, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju doświadczenie w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Od medycyny prewencyjnej po opiekę integracyjną, mamy narzędzia, aby zapewnić Ci jak najlepsze samopoczucie - niezależnie od tego, czy cieszysz się już dobrym zdrowiem, cierpisz z powodu drobnego przeziębienia, czy też stoisz w obliczu choroby zmieniającej Twoje życie. Nasi lekarze POZ są Twoimi partnerami w kultywowaniu i utrzymaniu długotrwałego zdrowia.

  • Jaka jest filozofia Jutro Medical odnośnie ochrony zdrowia?

   Celem Jutro Medical jest zapewnienie lepszego modelu opieki zdrowotnej - zaprojektowanym wokół potrzeb pacjentów, który zapewnia najwyższy poziom usług w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Cały nasz zespół wierzy w budowanie opartego na zaufaniu partnerstwa z naszymi pacjentami. Dajemy lekarzom czas oraz technologię, aby w pełni mogli zająć się Twoim problemem, a nie biurokracją. Zamiast po prostu wypisywać recepty i wysyłać Cię w drogę, nasz lekarz pierwszego kontaktu będzie współpracował z Tobą jako Twój długoterminowy obrońca zdrowia. Pomoże Ci zarządzać Twoimi problemami zdrowotnymi, podejmować złożone decyzje, a także wyposaży Cię w wiedzę i wskazówki, których potrzebujesz, aby dokonać pozytywnych zmian w kwestii zdrowia.

   Lekarz pierwszego kontaktu w Jutro Medical jest pierwszym punktem kontaktowym dla Twoich potrzeb w zakresie opieki zdrowotnej, a jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował specjalistycznej konsultacji lub hospitalizacji, pomożemy Ci dokonać najlepszego możliwego wyboru i wystawimy odpowiednie skierowanie.

  • Czym jest Podstawowa Opieka Zdrowotna?

   Termin Podstawowa Opieka Zdrowotna odnosi się do rodzaju opieki medycznej, której potrzebujesz w pierwszej kolejności - zanim zachorujesz, zanim będziesz potrzebował wizyty u specjalisty, zanim będziesz musiał udać się do szpitala. Podstawowa Opieka Zdrowotna gwarantuje każdemu ubezpieczonemu w NFZ - niezależnie od miejsca zamieszkania czy innych czynników - dostęp do wybranego przez niego lekarza. Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Jutro Medical mogą m.in.:

   • skierować do specjalisty, w tym na badania specjalistyczne takie jak np. gastroskopia czy kolonoskopia 
   • upoważnić do skorzystania z zabiegów fizjoterapeutycznych
   • diagnozować i leczyć depresję 
   • przedłużać antykoncepcję oraz wystawiać receptę na tabletkę “dzień po”
   • kwalifikować do szczepień; nie tylko tych na COVID-19, ale również na choroby takie jak grypa
   • rozpoznawać i leczyć niedoczynność tarczycy, bez konieczności korzystania z usług lekarza specjalisty
   • wystawiać skierowania na każde potrzebne badania (zarówno te refundowane przez NFZ, jak i te znajdujące się poza programem refundacji)
   • udzielać pomocy w formie porady online
   • wystawiać e-skierowanie, e-receptę czy e-zwolnienie
  • W jakich godzinach jest otwarte Jutro Medical?

   Nasz zespół medyczny jest dostępny dla Ciebie w aplikacji od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 21:00. Dostępność stacjonarną oraz godziny otwarcia konkretnych placówek Jutro Medical znajdziesz na naszej podstronie Przychodnie.

  • Kiedy dzwonić po pogotowie?

   Kontakt z Pogotowiem Ratunkowym jest konieczny w każdej nagłej sytuacji stanowiącej zagrożenie zdrowia i życia. Do takich sytuacji należą między innymi wypadki komunikacyjne, urazy głowy, duże obrazenia ciała, utraty przytomności, bóle w klatce piersiowej, nagła duszność, duże krwawienia i amputacje kończyn oraz wszystkie sytuacje, w których zagrożone może być życie pacjenta.

  • W nagłych przypadkach lub w święta jak skorzystać z pomocy?

   Mimo, że przychodnia Jutro Medical stanowi miejsce pierwszego kontaktu pacjenta z lekarzem, to kontakt ten nie obejmuje nagłych przypadków, tj. jeśli znajdujesz się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia (art. 2 ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej), wezwij niezwłocznie Zespół Ratownictwa Medycznego pod numerem 112 lub 999 lub zgłoś się bezpośrednio do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jeżeli natomiast Twoje zachorowanie lub pogorszenie stanu Twojego zdrowia nie jest stanem nagłym, a ze względu na godziny funkcjonowania przychodni Jutro Medical nie jest możliwe umówienie wizyty, wówczas możesz skorzystać ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Świadczenia te są udzielane wyłącznie przez podmioty, które mają w tym zakresie zawartą odpowiednią umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, a Jutro Medical do nich nie należy. Wykaz takich podmiotów dla województwa mazowieckiego możesz znaleźć tutaj.

  • Czy Jutro Medical jest placówką prywatną?

   Nie. Jutro Medical jest przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej, finansowaną ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, dostępną również w formie aplikacji mobilnej. Korzystanie z naszych usług jest równoznaczne z wypisaniem się z Twojej poprzedniej przychodni POZ.

  Usługi medyczne

  • Jak zarejestrować się w aplikacji?

   Po zainstalowaniu naszej aplikacji od razu możesz przejść do założenia w niej konta oraz złożenia deklaracji. Przy utworzeniu konta konieczne jest podanie własnego numeru telefonu oraz adresu e-mail i zaakceptowania regulaminu Jutro Medical. Następnie Twój numer telefonu zostanie zweryfikowany poprzez wprowadzenie kodu z SMS-a. Jeśli pomyślnie utworzysz konto w naszej aplikacji, możesz przejść do składania deklaracji! Deklarację możesz złożyć osobiście w przychodni Jutro Medical lub zdalnie poprzez ePUAP, dzięki czemu nie musisz nawet wychodzić z domu!

  • Do jakiego lekarza umówię się w Jutro Medical?

   W Jutro Medical pracują wykwalifikowani lekarze rodzinni oraz interniści. Nie brakuje u nas także doświadczonych pielęgniarek, będących na straży gabinetu zabiegowego. Jeśli będziesz chciał skorzystać z porady lekarza specjalisty, wystawimy Ci do niego e-skierowanie, które zrealizujesz w dowolnym punkcie mającym kontrakt z NFZ.

   Poznaj nasz zespół!

  • Lekarz rodzinny a internista - jaka jest różnica?

   Lekarz internista specjalizuje się w internie, czyli chorobach wewnętrznych osób dorosłych. Interna to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, profilaktyką, leczeniem chorób narządów wewnętrznych oraz ogólną kontrolą stanu zdrowia. Internista często mylnie nazywany jest lekarzem rodzinnym. Są to jednak dwie oddzielne specjalizacje. Internista postrzega chorego całościowo, z uwzględnieniem stanu całego organizmu. Gdy lekarza odwiedzi pacjent z temperaturą, bólem którejś części ciała, osłabieniem lub problemem ze stawami, internista zbiera wstępny wywiad i decyduje, do jakiego gabinetu specjalistycznego czy na jakie badania pacjenta należy skierować – trafna i wczesna diagnoza pozwala na skuteczne leczenie.

   Internista zajmuje się całym procesem leczenia pacjenta, zaczynając od profilaktyki, przez diagnostykę, leczenie, rehabilitację oraz kontrolę stanu zdrowia. Wiedza internistyczna obejmuje szczegółową znajomość fizjologii i chorób układu: krążenia, pokarmowego, oddechowego, moczowego, wydzielania wewnętrznego, krwiotwórczego, odpornościowego i narządu ruchu.

  • Czy zapisanie się na wizytę jest darmowe?

   Tak. Usługi, które oferujemy są wyłącznie w ramach NFZ, więc są darmowe. W Jutro Medical bezpłatnie skonsultujesz swój problem z lekarzem czy uzyskasz e-receptę.

  • Co powinniśmy przynieść na wizytę pierwszorazową?

   1. Dowód osobisty, w celu weryfikacji danych.

   2. Karty informacyjne z innych konsultacji medycznych (np. u kardiologa, neurologa), jeśli były.

   • Konsultacje online mogą mieć formę podsumowania lub zaleceń, wtedy możesz przygotować np. zrzut ekranu lub wyraźne zdjęcie.
   • Jeśli była to konsultacja prywatna, sprawdź czy masz takie podsumowanie, jeśli nie, postaraj się je uzyskać.

   3. Wypisy z pobytu w szpitalu, jeżeli były.

   • Dla naszego zespołu medycznego ważne są zarówno te ostatnie, jak również te sprzed kilkunastu lat.

   4. Kserokopię dokumentacji medycznej z poprzedniej przychodni POZ.

   • Placówki mają obowiązek wydać ją na Twoją prośbę, bezpłatnie.
   • Jeśli wystąpi jakiś problem z otrzymaniem dokumentacji, poinformuj o tym lekarza podczas wizyty.

   5. Wyniki badań laboratoryjnych (krew, kał mocz), jeśli były.

   • Jeśli posiadasz podstawowe wyniki badań (morfologia, kreatynina, ALT, AST, mocz), weź tylko te najnowsze.
   • Jeśli posiadasz inne wyniki badań, nawet jeśli mają kilka lat, weź je ze sobą również.

   6. Wyniki badań kolonoskopii oraz gastroskopii, jeśli były.

   7. Informacje o szczepieniach.

   • Warto przygotować zaświadczenia o szczepieniach np. przeciw COVID-19. Jeśli posiadasz książeczkę szczepień, weź ją ze sobą.

   8. Możliwie wszystkie badania obrazowe (USG, RTG, TK, MRI, EKG), jeżeli były.

   9. Ostatnie badanie EKG, jeśli było zrobione.

   10. Listę aktualnie przyjmowanych leków wraz z dawkami.

  • Czym jest konsultacja w trybie poza NFZ?

   Informujemy, że w ramach kontraktu NFZ jesteśmy w stanie przyjmować pacjentów wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

   Podczas trybu poza NFZ (w weekendy oraz dni robocze od 18:00 do 21:00) zyskujesz m.in. możliwość następujących świadczeń finansowanych ze środków publicznych: otrzymania recepty, zwolnienia lekarskiego oraz skierowania na leczenie szpitalne.

   Reszta usług, w tym skierowanie do specjalisty, na rehabilitację czy karta DiLO wymaga wizyty na NFZ.

  • Czy muszę stosować się do zaleceń lekarza?

   Zaproponowana terapia jest zgodna z aktualną wiedzą medyczną oraz dostosowana do Twojego stanu zdrowia. W przypadku odmowy zastosowania się do zaleceń lekarza, uzyskanie zamierzonego efektu terapeutycznego może okazać się niemożliwe. Bez koniecznego zaangażowania z Twojej strony, przeprowadzenie procesu diagnostyczno-leczniczego będzie niemożliwe i lekarz Jutro Medical nie będzie w stanie Ci pomóc. Dlatego dla dobra Twojego zdrowia, zalecamy zastosowanie się do wskazówek lekarza.

  • Jakie badania mogę wykonać w przychodni Jutro Medical?

   W ramach POZ lekarze pierwszego kontaktu mogą zlecić szeroki wachlarz badań, które pozwolą na zdiagnozowanie dolegliwości chorego. Lista badań dostępnych w ramach POZ zawiera:

   • Spirometrię
   • Badania układu krzepnięcia: fibrynogen, wskaźniki protrombinowe, czas kaolinowo-kefalinowy
   • Zdjęcia radiologiczne: zdjęcia zatok, zdjęcia czaszki, zdjęcia przeglądowe jamy brzusznej, zdjęcie klatki piersiowej, zdjęcia kostne
   • Badania mikrobiologiczne: posiew moczu z antybiogramem, posiew wymazu z gardła, posiew kału
   • Badania moczu: ogólne badania moczu (ocena właściwości chemicznych i fizycznych), ilościowe oznaczanie glukozy, wapnia, amylazy i białka
   • Badanie kału: badanie ogólne, badania w kierunku wykrywania pasożytów, badania na krew utajoną
   • Szereg badań biochemicznych i immunochemicznych (w tym na przykład badanie cholesterolu, FT3 i FT4, PSA, kwasu moczowego, sodu, potasu, wapnia, żelaza, mocznika - i wielu innych)
   • Badania hematologiczne: morfologia krwi, odczyn opadania krwinek (OB), retykulocyty
   • Badania endoskopowe: gastroskopia, kolonoskopia
   • Badania elektrokardiograficzne (EKG)

   Większość darmowych badań z koszyka NFZ wykonasz bezpośrednio w gabinecie Jutro Medical. Część z nich - jak na przykład badania RTG, badania USG - wykonywana jest w placówkach naszych partnerów na preferencyjnych zasadach obsługi naszych pacjentów (np. bez potrzeby wcześniejszego zapisywania się na badanie).

  • Czy mogę się zaszczepić?

   Tak, w przychodni Jutro Medical przy Powązkowskiej 44 można wykonać wszystkie zalecane szczepienia włącznie ze szczepieniem przeciwko COVID-19 Szczepienia odbywają się w gabinecie nr 20. W celu umówienia szczepienia przeciwko COVID-19, napisz do nas w aplikacji w zakładce "Konsultacje" lub zadzwoń pod numer +48 570 690 376. W naszym punkcie szczepienia odbywają się wyłącznie preparatem Pfizer.

  • Jak Jutro Medical dba o zdrowie kobiet?

   Wiemy, że kobiety mają szczególne potrzeby zdrowotne. Jako lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej, jesteśmy przeszkoleni w wielu dziedzinach zdrowia kobiet i możemy zapewnić wiele z tych samych usług, co Twój ginekolog - co może pomóc Ci zmniejszyć liczbę lekarzy, z którymi się spotykasz w rutynowych sprawach. Możemy przedłużyć Ci antykoncepcję, wystawić receptę na tabletkę "dzień po", zdiagnozować problem bolesnych miesiączek czy skierować na odpowiednie badania. Służymy radą we wszelkich kwestiach, które Cię niepokoją.

  • Czy mogę przedłużyć moją antykoncepcję z Jutro Medical?

   Tak, jeśli posiadasz zaświadczenie od ginekologa o tym, że zostałaś zbadana, wykonano USG oraz cytologię oraz jaką antykoncepcję zalecono. Zaświadczenie powinno być nie starsze niż rok.

  • Jak Jutro Medical wspiera zdrowie osób LGBT+?

   Wierzymy, że każdy powinien mieć dostęp do bezpłatnej i kompleksowej opieki zdrowotnej bez względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową. Słuchamy i rozumiemy. Zależy nam na Twoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

  • W jakim mieście mogę umówić się do położnej?

   Do położnej środowiskowej w Jutro Medical możesz umówić się będąc pacjentką z Krakowa lub Warszawy. Od maja usługi położnej będą dostępne również w Łodzi.

  • Czy muszę dostarczyć lekarzowi dokumentację medyczną?

   Aby proces opieki nad pacjentem oraz koordynacji jego leczenia mógł być prowadzony rzetelnie, niezbędne jest aby nasza placówka pozyskała jak najwięcej informacji medycznych odnośnie historii choroby pacjenta, który się do nas zadeklarował. Złożenie deklaracji oznacza bowiem, że pacjent wybiera swojego lekarza rodzinnego (lekarza POZ), który ma się nim opiekować. Do tego niezbędne jest poznanie pacjenta od strony medycznej. Dostarczenie dokumentacji medycznej jest także zalecane w kontekście podejmowania dalszych decyzji klinicznych, ordynowania nowych leków, przedłużania starych. Jeśli lekarz nie będzie miał takich dokumentów, dalszy proces disgnostyczno-leczniczy może być utrudniony.

  • Jak udostępnić dokumentację medyczną przez IKP?

   Krok 1. Wpisz w przeglądarce adres strony pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta

   Krok 2. Zaloguj się do systemu wybierając przycisk “Zaloguj się” (jeśli nie masz konta, sprawdź jak je założyć zgodnie z instrukcją)

   Krok 3. W menu wybierz zakładkę “Uprawnienia” znajdującą się po prawej stronie

   Krok 4. Wybierz “Zobacz” w sekcji wyboru “Uprawnienia” / Udostępnij dane lekarzowi, pielęgniarce lub farmaceucie

   Krok 5. W sekcji “Dostęp dla lekarzy i farmaceutów” wybierz “Przyznaj dostęp”

   Krok 6. Następnie zaznacz opcję komu chcesz udostępnić — “Placówce medycznej” oraz wybierz opcję “Dalej”

   Krok 7. W polu “Nazwa placówki medycznej” wpisz Jutro Medical, wybierz “Szukaj”, oraz przycisk “Wybierz”, a następnie wybierz “Dalej”

   Krok 8. Wybierz “Dostęp do wszystkich dokumentów” , a następnie “Cała dostępna dokumentacja” oraz wybierz “Zapisz”. To tyle! :)

  • Czy mogę przedłużyć u Was receptę?

   Tak, jeśli posiadasz dokumentację medyczną dotyczącą leczenia przewlekłego w toku którego chcesz przedłużyć receptę. Dokumentacją medyczną jest w szczególności konsultacja specjalistyczna (np. kardiologa czy lekarza innej specjalnosci), wypis ze szpitala.

   e-recepta banner.jpg

   Warunkiem koniecznym jest to, aby w dokumentacji medycznej była zawarta nazwa choroby wraz z kodem w międzynarodowej klasyfikacji chorób ICD10. Brzmi skomplikowanie, ale każda konsultacja specjalistyczna/wypis ze szpitala zawierają takie dane. Stara recepta nie jest wystarczającą dokumentacją medyczną do kontynuacji leku przewlekłego.

  • Czy dostanę receptę na wizycie? Co z lekami refundowanymi?

   Zamówienie konsultacji z lekarzem nie jest równoznaczne z wystawieniem e-recepty. Decyzję o wystawieniu e-recepty podczas telekonsultacji podejmuje lekarz, który przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem. Jeśli zachodzą wskazania do zastosowania odpowiedniej farmakoterapii, lekarz z pewnością zaproponuje wystawienie e-recepty. Może jednak również zalecić leczenie objawowe z wykorzystaniem środków dostępnych bez recepty. Refundacja leków zależy od tego, czy pacjent posiada ubezpieczenie zdrowotne oraz od tego czy spełnia warunki refundacji dla danego rozpozania chorobowego, zgodne z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

  • Kto może wykupić e-receptę?

   E-receptę może wykupić zarówno osoba, dla której została ona wystawiona, jak i inne osoby, które dysponują kodem e-recepty oraz numerem PESEL pacjenta, dla którego dana e-recepta została wystawiona. Numer PESEL nie widnieje na wydruku informacyjnym e-recepty, zatem jeśli prosisz kogoś bliskiego o odbiór leków w aptece za Ciebie, przekaż mu także swój PESEL.

  • W jakich przypadkach e-recepta nie może być wystawiona?

   E-recepta może nie być wystawiona w przypadku, gdy lekarz ma wątpliwości co do zasadności jej wystawienia: zachodzą wątpliwości natury medycznej lub brak jest wyraźnych wskazań. Jeśli jest to kontynuacja leczenia rozpoczętego w innej placówce, lekarz będzie wymagał dokumentacji medycznej potwierdzającej, że dany lek był już przyjmowany przez pacjenta. W przypadku braku przedstawienia takiego potwierdzenia ze strony pacjenta, e-recepta nie będzie mogła być wystawiona.

  • Jak udostępnić dane o receptach przychodni Jutro Medical?

   1. Zaloguj się na Internetowe Konto Pacjenta.

   2. Przejdź do zakładki „Uprawnienia”, a następnie wybierz opcję „Udostępnij dane lekarzowi, pielęgniarce lub farmaceucie”

   3. W pierwszym pytaniu zaznacz opcję „Placówka medyczna” i kliknij „Dalej”. 

   4. Następnie w polu „Nazwa placówki medycznej” wpisz: Jutro Medical, po czym wybierz opcję: JUTRO MEDICAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, al. Aleja Jana Pawła II 27 00-867 Warszawa

   5. Przejdź dalej i zapisz zmiany - to tyle! :) Od tej chwili nasz zespół medyczny zyska dostęp do Twoich recept, co pozwoli na kontrolę wszystkich przepisanych Ci leków oraz wychwycenie potencjalnych interakcji między nimi.

  • Czy mogę otrzymać zwolnienie z pracy?

   Potocznie określane L4 czy zwolnienie lekarskie jest w rzeczywistości orzekaniem o czasowej niezdolnosci do pracy. Według prawa przysługuje osobom chorym, niezdolnym do wykonywania pracy, a o orzeczeniu takim zawsze decyduje lekarz rozpatrując każdą sytuację indywidualnie. Jeśli lekarz stwierdzi, że jesteś osobą niezdolną do pracy z powodu choroby, wystawi zwolnienie (orzeknie czasową niezdolność do pracy) a dokument ten w sposób elektroniczny zostanie przekazany do Twojego pracodawcy oraz do ZUS. Nie musisz w tym pośredniczyć i wychodzić z domu, by dostarczyć zwolnienie. Po konsultacji telemedycznej z lekarzem po prostu zostań w domu i zadbaj o swoje zdrowie. Należy pamiętać, że zwolnienie nie przysługuje osobom zdrowym.

  • Czy e-zwolnienie jest respektowane przez pracodawców i ZUS?

   Jak najbardziej. Zwolnienie automatycznie wysyłane jest do pracodawcy oraz ZUS. Dane są automatycznie pobierane z systemu Ministerstwa Zdrowia. Lekarz Jutro Medical może również wystawić zwolnienie dla pracodawcy za granicą w krajach UE.

  • Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna

   Informację o tym gdzie znajduje się punkt NiŚOZ w miejscu gdzie aktualnie przebywasz możesz znaleźć w dwóch miejscach:

  Dzieci

  • Czy mogę zrealizować u Was szczepienia ochronne dla mojego dziecka?

   Tak, wykonujemy obowiązkowe szczepienia ochronne dla dzieci i młodzieży przeciw:
   - gruźlicy,
   - wirusowemu zapaleniu wątroby typu B,
   - rotawirusom,
   - błonicy, tężcowi, krztuścowi,
   - poliomyeltis,
   - Hib,
   - pneumokokom,
   - odrze, świńce, różyczce.

   Kalendarz szczepień dzieci i młodzieży na 2024 rok możesz zobaczyć na stronie GOV.pl (szczepienia, które wykonujemy oznaczone są kolorem żółtym, pomarańczowym oraz czerwonym). Aby umówić się na szczepienie, zadzwoń do nas na numer +48 570 690 376. W naszych placówkach stacjonarnych możesz również kupić szczepionki 5w1 oraz 6w1. 

  • Jak mogę zapisać się z dzieckiem do przychodni Jutro Medical?

   1. Poprzez aplikację Jutro Medical:
   
- Pobierz bezpłatną aplikację Jutro Medical z Google Play lub App Store;

   - Załóż konto, podając swój numer telefonu oraz adres e-mail;

   - Po weryfikacji numeru telefonu, wypełnij swoje dane oraz dane dziecka. Następnie wybierz dla Was lekarza oraz pielęgniarkę POZ;
   
- Podpisz deklarację wyboru lekarza oraz pielęgniarki POZ poprzez ePUAP / Profil Zaufany i... to tyle!


   2. Poprzez wizytę w placówce stacjonarnej:
   
- Udaj się do przychodni Jutro Medical. Pamiętaj, aby wziąć ze sobą dowód osobisty;

   - Zgłoś się na rejestrację, aby wypełnić wszelkie formalności;
   
- Pobierz aplikację Jutro Medical Google Play lub App Store i zaloguj się do niej podając swój PESEL i numer telefonu. W Profilu pacjenta możesz wygodnie przełączać się między kontem rodzica i dziecka.

  • Jestem już u Was zapisan_ i chcę też zapisać moje dziecko. Jak mogę to zrobić?

   Jeśli jesteś zapisan_ do naszej przychodni, możesz zarejestrować u nas swoje dziecko. Otwórz aplikację Jutro Medical i kliknij na ekranie głównym w lewy górny róg, gdzie znajduje się Twoje zdjęcie i numer pacjenta. Następnie kliknij w kafelek „Dodaj członka rodziny” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

  • Czy mogę umówić dziecko na wizytę telemedyczną z lekarzem?

   Tak, pod warunkiem, że Twoje dziecko ma więcej niż 6 lat. W przypadku dzieci powyżej 6. roku życia teleporada nie będzie możliwa w przypadku pierwszej wizyty pacjenta u lekarza lub położnej. Wyjątek stanowi sytuacja potrzeby wizyty np. w ramach dłuższego leczenia. Jeśli chcesz umówić taką wizytę, zadzwoń na naszą infolinię: +48 570 690 376. Ograniczenie to wynika z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 5 marca 2021 r. w sprawie standardu organizacyjnego teleporady w ramach POZ (Dz.U. z 2020 r. poz. 427).

  • Jak mogę umówić wizytę dla zdrowego dziecka?

   Jeśli chcesz umówić zdrowe dziecko na wizytę lekarską, bilans zdrowia czy szczepienie, zadzwoń na naszą infolinię: +48 570 690 376. Umawianiem wizyt patronażowych, nie musisz się przejmować! Nasza pielęgniarka zadzwoni do Ciebie w odpowiednim momencie, aby ustalić termin.

  • Moje dziecko choruje - jak mogę umówić je na wizytę u lekarza?

   Upewnij się, że w aplikacji jesteś przełączon_ na profil swojego dziecka. Aby to zrobić, kliknij na ekranie głównym w lewy górny róg, gdzie znajduje się Twoje zdjęcie i numer pacjenta. Następnie kliknij na kafelek z imieniem i numerem Twojego dziecka. Teraz, gdy jesteś już na jego profilu, kliknij „Wybierz powód”, wskaż typ wizyty lekarskiej i wybierz dogodny termin. To tyle!

  • Czy muszę płacić za rejestrację siebie i dziecka w Jutro Medical?

   Nie, zarejestrowanie się do Jutro Medical jest zupełnie bezpłatne. Korzystanie z naszych usług również jest bezpłatnie - jesteśmy przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej, finansowaną ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Aplikacja

  • Do czego służy zakładka "Konsultacje"?

   Zakładka "Konsultacje" to miejsce, w którym możesz umówić się na wizytę telemedyczną oraz skontaktować się z zespołem medycznym Jutro Medical. 

  • Czym jest zakładka "Moje Zdrowie"?

   Zakładka "Moje Zdrowie" to historia Twojego leczenia. Na osi czasu znajdziesz tam historię wszystkich swoich wizyt - zarówno stacjonarnych jak i telemedycznych, wraz ze wszystkimi wystawionymi e-receptami, e-skierowaniami, e-zwolnieniami czy wynikami badań. Aby ułatwić Ci znalezienie tego, czego potrzebujesz, możesz również użyć filtrów "Typ zdarzenia" oraz "Typ wizyty", znajdujących się na samej górze zakładki.

  • Gdzie znajdę wystawione recepty?

   Przejdź do zakładki "Moje Zdrowie", kliknij na listę "Typ zdarzenia", a następnie wybierz pozycję "Recepta". Na ekranie pojawią się wszystkie dotychczas wystawione przez nasz zespół medyczny recepty.

  • Gdzie znajdę wyniki badań?

   Otrzymasz od nas powiadomienie z aplikacji o gotowych wynikach. Przejdź do zakładki "Moje Zdrowie", kliknij na listę "Typ zdarzenia", a następnie wybierz pozycję "Wyniki badań". Na ekranie pojawią się wszystkie dotychczas zrealizowane przez Ciebie badania oraz ich wyniki. Klikając na dany kafelek możesz oprócz swojego wyniku zobaczyć również, jaka jest norma dla danego parametru, co ułatwi Ci interpretację wyników.

  • Jak umówić się na wizytę w gabinecie zabiegowym Jutro Medical?

   Każda z dostępnych w naszej aplikacji ścieżek, przekierowuje Cię do zakładki "Koszyk badań", w której (ewentualnie) opłacisz badania i umówisz się na termin wizyty w naszym gabinecie zabiegowym.

   • w sekcji aplikacji "Moje zdrowie" kliknij pod zleconymi badaniami na kafelek “Umów się”
   • bezprośrednio na czacie w sekcji "Konsultacje", klikając w e-skierowanie od lekarza, możesz przejść do umówienia wizyty w gabinecie zabiegowym
   • wejdź w sekcję aplikacji "Koszyk badań", w którym również znajdują się zlecone dla Ciebie badania do wykonania i postępuj zgodnie z poleceniami na ekranie
  • Jak mogę umówić się na termin wizyty telemedycznej?

   Wystarczy, że przejdziesz do zakładki “Konsultacje” i klikniesz “Umów wizytę”, wybierz dogodny termin i… to tyle!

  • Jak mogę umówić się na termin wizyty osobistej w przychodni?

   Wystarczy, że przejdziesz do zakładki “Konsultacje”, klikniesz “Umów wizytę” a następnie “W przychodni”. Wybierz dogodny termin i… to tyle!

  • Jak rozpocząć czat z lekarzem?

   Po prostu przejdź do zakładki “Konsultacje” i kliknij “Umów wizytę”, jeśli chcesz odbyć konsultację z lekarzem lub “Napisz do nas”, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek innej pomocy. 

  • Jak mogę zmienić termin wizyty w aplikacji?

   Wybierz zakładkę "Moje zdrowie" i przejdź do wizyty, którą chcesz przełożyć. Następnie wybierz "Zmień termin" i postępuj zgodnie z dalszymi krokami na ekranie.

  • Jestem opiekunem osoby - czy mogę korzystać z aplikacji za nią?

   Zgodnie z § 3 ust. 4 Regulaminu Serwisu i Aplikacji Jutro Medical, zabronione jest udostępnianie swojego konta innym użytkownikom lub osobom trzecim, jak również korzystanie z kont należących do innych użytkowników. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującym prawem nie możemy udostępniać osobom niebędącym naszymi pacjentami żadnych danych ani dokumentów dotyczących ich zdrowia. Jeżeli jesteś opiekunem pacjenta zarejestrowanego w Jutro Medical i chcesz, abyśmy mogli udostępniać Tobie dokumentację medyczną, recepty lub skierowania Twojego podopiecznego, potrzebujemy otrzymać odpowiednie upoważnienie złożone przez naszego pacjenta. W tym celu prosimy o postępowanie zgodnie z zapisami naszego Regulaminu, gdzie opisaliśmy proces złożenia upoważnień. W Załączniku nr 2 do Regulaminu znajdują się również wzory takich upoważnień, z których można skorzystać.

  • Czy moje dane są bezpieczne?

   Jako Jutro Medical szanujemy Twoją prywatność i jesteśmy świadomi, że powierzając nam informacje o sobie, obdarzasz nas swoim zaufaniem. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.

  • Dlaczego tak ważne jest aktualizowanie adresu zamieszkania?

   Kontakt w nagłych wypadkach: W przypadku nagłych wypadków lub sytuacji, które wymagają pilnej interwencji medycznej, aktualny adres zamieszkania jest niezbędny, aby służby medyczne mogły dotrzeć do pacjenta w najkrótszym możliwym czasie.

   Adres zamieszkania może być potrzebny zakładowi ubezpieczeń społecznych (ZUS) w razie kontroli zwolnienia lekarskiego (L4). Kontrola L4 to procedura, w której pracownik ZUS może skontrolować, czy osoba objęta zwolnieniem lekarskim faktycznie jest niezdolna do pracy z powodu choroby lub kontuzji. 

   Ważne jest, aby pacjent regularnie aktualizował swoje dane kontaktowe, w tym adres zamieszkania, w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej. Dzięki temu możliwa jest skuteczna opieka zdrowotna i komunikacja z pacjentem w razie potrzeby.

  Przygotowanie do badań

  • Badanie USG w placówkach partnerskich

   Szczegółowe informacje dla każdego z miast znajdziesz poniżej:

   • Warszawa (badania z zakresu koszyka POZ, czyli: USG tarczycy i przytarczyc, USG ślinianek, USG nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej, w tym wstępnej oceny gruczołu krokowego, USG obwodowych węzłów chłonnych realizujemy w przychodni Jutro Medical przy Powązkowskiej 44. Inne typy USG np. piersi, zrealizujesz w placówkach partnerskich)
   • Kraków
   • Wrocław
   • Gdańsk
   • Łódź
   • Poznań
   • Białystok
   • Lublin
   • Katowice
  • Badanie USG w placówce Jutro Medical

   Pora dnia
   Większość podstawowych badań USG w ramach tzw. koszyka POZ możesz wykonać w naszej placówce przy ul. Powązkowskiej 44 w Warszawie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 19:00.

   Jak umówić się na badanie?
   Po wystawieniu skierowania przez lekarza Jutro Medical możesz umówić się samodzielnie w naszej aplikacji z zakładki Konsultacje lub korzystając z zakładki Koszyk badań.
    
   Ważne: Badanie jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).

   Na badanie należy przynieść:

   • wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badań — dotyczących tego problemu, jeśli posiadasz;
   • poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis płyty), laboratoryjnych, jeśli posiadasz;
   • wypisy ze szpitala, jeśli posiadasz;
   • dowód osobisty.

   W placówce
   1. Udaj się do rejestracji.
   2. Poinformuj o celu wizyty w placówce oraz o tym, że jesteś pacjentem Jutro Medical.
   3. Nie musisz posiadać papierowego skierowania na badanie. Twoje skierowanie zostało wysłane bezpośrednio do naszej rejestracji.
   4. Na miejscu otrzymasz informację, gdzie masz się udać w celu wykonania badania.

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku USG jamy brzusznej:

   • Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, badanie należy wykonać na czczo - co najmniej 6 godzin przed badaniem nic nie jeść.
   • Dopuszcza się picie niegazowanej wody małymi porcjami, unikając połykania powietrza.
   • Nie należy żuć gumy ani palić papierosów.
   • Pacjenci przyjmujący leki — powinni leki przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem.
   • W godzinach popołudniowych / wieczornych w dzień poprzedzający badanie unikać: pokarmów i płynów wzdymających, napojów gazowanych.
   • W dniu poprzedzającym badanie (dotyczy wszystkich pacjentów) należy przyjmować: Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący — dostępny w aptece bez recepty).
   • Pacjenci z tendencją do wzdęć — poza w/w zaleceniami, powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem.

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku innych typów badań USG:
   O zalecenia przed wskazanym badaniem należy zapytać podczas umawiania się telefonicznie na wizytę. Tam udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.

  • Badanie RTG

   Pora dnia
   Badanie RTG możesz wykonać placówkach naszego partnera bez uprzedniego zapisania się od poniedziałku do piątku w godzinach:

   • od 7:00 do 19:00 — ul. Waryńskiego 9, Warszawa
   • od 7:00 do 19:00 — ul. Młynarska 8/12, Warszawa
   • od 7:00 do 20:00 — al. KEN 19, Warszawa
   • od 6:30 do 20:00 — ul. prof. M. Życzkowskiego 29, Kraków (IMED24)
   • od 8:00 do 14:00 — ul. Nowe Ogrody 1-6, Gdańsk
   • od 7:00 do 18:00 — ul. Legnicka 40, Wrocław (Dolmed, piętro -1)
   • od 8:00 do 18:00 pon. - czw., 8:00 - 16:00 piątek — ul. Gen. Józefa Bema 2 lok. 216, Białystok (Zakład Diagnostyki Obrazowej "HEM")
   • od 8:00 do 17:00 pon. - czw., 8:00 - 16:00 piątek - ul. Kasprzaka 16, Poznań (NZOZ Z.P.S. GRUNWALD)
   • od 8:00 do 19:30 — ul. Puszkina 18/117B, Łódź
   • od 9:00 do 17:00 — ul. Kilińskiego 90, Łódź
   • od 8:00 do 19:00 pon. - pt., 8:00 - 14:00 sobota — ul. Onyksowa 10, Lublin (Scanmed SA ZOZ Gastromed)

   W placówce

   1. Udaj się do rejestracji naszego partnera.
   2. Poinformuj o celu wizyty w placówce oraz o tym, że jesteś pacjentem Jutro Medical.
   3. Nie musisz posiadać papierowego skierowania na badanie. Twoje skierowanie zostało wysłane bezpośrednio do naszego partnera na adres mailowy.
   4. Na miejscu otrzymasz informację, gdzie masz się udać w celu wykonania badania.

   Przygotowanie do badania
   Do większości badań RTG nie jest wymagane specjalnie przygotowanie się. Wyjątek stanowią badania obrazowe okolicy miednicy:

   • RTG miednicy
   • RTG stawów biodrowych
   • RTG kręgosłupa lędźwiowego

   Ważne: Na te badania należy się zgłosić na czczo.

   Po badaniu
   Za pomocą  krótkiej wiadomości na czacie, gdzie lekarz wystawił Tobie skierowanie na badanie poinformuj go, czy badanie przebiegło sprawnie i prawidłowo, a także o innych przemyśleniach, jeśli takie posiadasz. Po weryfikacji przez naszego lekarza Twoich wyników badań otrzymasz wiadomość w celu ustalenia dalszego postępowania.

   Adresy placówek naszego partnera

   • ul. Waryńskiego 9 w Warszawie
   • ul. Młynarska 8/12 w Warszawie
   • al. Komisji Edukacji Narodowej 19 w Warszawie (wejście od ul. Karola Borsuka)
   • ul. M. Życzkowskiego 29 w Krakowie (IMED24)
   • ul. Nowe Ogrody 1-6, Gdańsk (wejście R)
   • ul. Legnicka 40, Wrocław (Dolmed, piętro -1)
   • ul. Gen. Józefa Bema 2 lok. 216 w Białymstoku (Zakład Diagnostyki Obrazowej "HEM")
   • ul. Kasprzaka 16 w Poznaniu (NZOZ Z.P.S. GRUNWALD)
   • ul. Puszkina 18/117B, ul. Kilińskiego 90 w Łodzi
   • ul. Onyksowa 10, Lublin (Scanmed SA ZOZ Gastromed)
  • Badanie EKG

   Aby wykonać badanie EKG konieczne jest umówienie się na wizytę lekarską w przychodni. EKG wykonywane jest 20 minut przed rozpoczęciem wizyty lekarskiej. 

   Miejsce wizyty:
   Zwróć uwagę gdzie została umówiona Twoja wizyta, aby wykonać badanie EKG. Informacje na ten temat znajdziesz w zakładce "Konsultacje" oraz w zakładce "Moje zdrowie" w naszej aplikacji.

   Przed badaniem:

   • Jeżeli przyjmujesz jakiekolwiek leki koniecznie poinformuj o tym lekarza przed wykonaniem badania EKG,
   • Unikaj wysiłku fizycznego na co najmniej 15 minut przed badaniem na 24h przed badaniem unikaj alkoholu ponieważ wypłukuje on potas i magnez z organizmu i może to spowodować nieprawidłowy odczyt,
   • Przed wykonaniem badania należy poinformować lekarza o chorobach neurologicznych, zaburzeniach psychicznych, niedoczynności tarczycy, przebytych udarach mózgu, nadczynności tarczycy oraz kamicy pęcherzyka żółciowego.

   O badaniu:
   EKG (elektrokardiografia) to nieinwazyjne badanie wykorzystywane w celu diagnozowania chorób mięśnia sercowego na podstawie jego czynności. W badaniu EKG, dzięki elektrodom umieszczonym na skórze w określonych miejscach, impulsy elektryczne związane z pracą serca są rejestrowane a następnie analizowane przez naszych lekarzy w Jutro Medical.

  • Iniekcja

   Miejsce i godzina wizyty:
   Zwróć uwagę gdzie została umówiona Twoja wizyta, aby wykonać zastrzyk. Informacje na ten temat znajdziesz w naszej aplikacji, w zakładce “Konsultacje” oraz w zakładce “Moje zdrowie”.

   Zalecenia od lekarza:
   Jeżeli lekarz stwierdzi potrzebę podskórnego bądź dożylnego podania leków skieruje Cię do gabinetu zabiegowego gdzie zajmie się Tobą nasza przeszkolona pielęgniarka.

  • Kolonoskopia

   Pora dnia

   Nie ma specjalnych zaleceń by przeprowadzić badanie w określonej porze dnia. Godziny są zależne od wybranej przez Ciebie poradni przyszpitalnej, na którą się zdecydujesz. 

   Przeciwwskazania do wykonania badania:


   • poważne choroby serca lub płuc,
   • zapalenie otrzewnej,
   • drugi i trzeci trymestr ciąży, 
   • zaostrzenie objawów choroby zapalnej jelita grubego (np. Leśniowskiego-Crohna),
   • problemy z krzepliwością krwi, szczególnie jeśli konieczne jest wycięcie polipa lub biopsja.

   Przed badaniem

   • Jeżeli przyjmujesz preparaty żelaza należy odstawić je na 7 dni przed badaniem,
   • Jeśli chorujesz na cukrzycę musisz z odpowiednim wyprzedzeniem skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu ustalenia indywidualnego postępowania,
   • Trzy dni przed badaniem należy przejść na dietę płynną. Zaleca się żywienie głównie jogurtami płynnymi, rzadkimi zupami, produktami lekkostrawnymi oraz uzupełnieniu diety o duże ilości wody niegazowanej.
   • Po wybraniu terminu badania poproś lekarza, który wystawił Ci skierowanie na badanie
o zwolnienie na wolny dzień poprzedzający, ponieważ przed badaniem niezbędne jest przyjęcie specjalnego leku, który pomoże oczyścić Twoje jelita przed badaniem.


   Po badaniu
   Po przeprowadzonym badaniu poproś lekarza o udostępnienie wyników, by móc je przekazać naszemu lekarzowi za pośrednictwem czatu w aplikacji Jutro Medical. Badania możesz też przynieść je osobiście w celu ustalenia dalszego postępowania.

   O badaniu
   Badanie ma na celu kontrolę Twojego końcowego odcinka przewodu pokarmowego czyli jelita grubego. Kolonoskopię wykonuje się za pomocą długiego giętkiego przewodu posiadającego kamerę, która przekazuje obraz z wnętrza przewodu pokarmowego na ekran widoczny dla lekarza.

  • Gastroskopia

   Pora dnia
   Nie ma specjalnych zaleceń by przeprowadzić badanie w określonej porze dnia. Godziny są zależne od wybranej przez Ciebie poradni przyszpitalnej, na którą się zdecydujesz.

   Przeciwwskazania do wykonania badania:

   • niedawno przebyty zawał serca,
   • niestabilna choroba wieńcowa,
   • ostra niewydolność serca,
   • niewyrównana niewydolność oddechowa,
   • podejrzenie perforacji przewodu pokarmowego.
     

   Przed badaniem
   Na około 6 godzin przed badaniem nie możesz już nic jeść, a na 4 godziny  musisz także ograniczyć przyjmowanie płynów do absolutnego minimum. Jeżeli przyjmujesz leki na stałe to zażyj je rano. Pamiętaj także że przed badaniem nie należy również palić papierosów.

   Po badaniu
   Po przeprowadzonym badaniu poproś lekarza o udostępnienie wyników, by móc je przekazać naszemu lekarzowi za pośrednictwem czatu w aplikacji Jutro Medical. Badania możesz też przynieść je osobiście w celu ustalenia dalszego postępowania.
    

   O badaniu
   Badanie ma na celu kontrolę Twojego początkowego odcinka przewodu pokarmowego, czyli przełyku, żołądka i dwunastnicy. Gastroskopię wykonuje się za pomocą długiego giętkiego przewodu posiadającego kamerę, która przekazuje obraz z wnętrza przewodu pokarmowego na ekran widoczny dla lekarza.

  • Badanie wykonywane z krwi

   Miejsce i godzina pobrania
   Zwróć uwagę gdzie została umówiona Twoja wizyta, aby pobrać od Ciebie krew. Informacje na ten temat znajdziesz w zakładce “Moje zdrowie” oraz w zakładce “Konsultacje”.

   Przed badaniem:

   • Poinformuj pielęgniarkę pobierającą krew o zażywanych lekach i preparatach ziołowych,
   • Zaleca się (o ile nie ma innych wskazań), by przed pobraniem próbki krwi zachować ok. 12 godzinną przerwę w spożywaniu posiłków. Optymalnie, ostatni posiłek poprzedniego dnia powinien być spożyty ok. godz. 18:00,
   • W dniu poprzedzającym badanie krwi unikaj obfitych i tłustych posiłków, nie spożywaj alkoholu. Przed wyjściem z domu, w dniu pobrania zaleca się wypicie 1-2 szklanek niegazowanej wody.
   • Z zasady badań nie powinno się wykonywać po nieprzespanej nocy i forsownym wysiłku. O ile nie ma specjalnych wskazań, bezpośrednio przed pobraniem unikaj wysiłku i stresu oraz nie pal papierosów. Wskazany jest krótki odpoczynek,

   W przypadku niemowląt i małych dzieci, przed pobraniem krwi dopuszczalne jest podanie lekkiego posiłku. Wyjątek stanowi oznaczenie stężenia glukozy.

   O badaniu
   Personel medyczny w punkcie pobrań pobierze od Ciebie wymaganą ilość krwi dla konkretnego badania do specjalnych probówek, które zostaną przekazane do laboratorium jeszcze tego samego dnia.

  • Badanie moczu

   Miejsce i godzina oddania próbki
   Zwróć uwagę gdzie została umówiona Twoja wizyta, aby przyjąć od Ciebie próbkę do badania. Informacje na ten temat znajdziesz w zakładce “Moje zdrowie” aplikacji oraz w zakładce “Konsultacje”.

   Ogólne zalecenia

   • Zaleca się stosowanie umiarkowanej, zwyczajowej diety oraz przyjmowanie fizjologicznej (normalnej) ilości płynów,
   • Unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego, który może spowodować pojawienie się
    w moczu lub zwiększenie stężenia białka i ciał ketonowych,
   • Powstrzymaj się od stosunków płciowych w dobie poprzedzającej badanie,
   • W przypadku kobiet: unikaj badania w okresie od 2 dni poprzedzających menstruację (krwawienie miesiączkowe) do 2 dni po jej zakończeniu, ze względu na dużą ilość krwinek czerwonych i nabłonków uniemożliwiających uzyskanie wiarygodnych wyników badania.

   Przed pobraniem

   • Zaopatrz się w jednorazowy, niejałowy pojemnik (dostępny w aptekach).
   • Umyj ręce bieżącą wodą z mydłem i osusz jednorazowym ręcznikiem,
   • Dokładnie umyj okolice krocza i cewki moczowej bieżącą wodą z mydłem, osuszyć jednorazowym ręcznikiem:
   • Mężczyźni: Po odciągnięciu napletka, dokładnie umyj okolice cewki moczowej, spłukaj i osusz jednorazowym ręcznikiem.
   • Kobiety: Dokładnie umyj okolice krocza, jedną ręką rozchyl wargi sromowe odsłaniając ujście cewki moczowej, umyj okolice cewki, spłukaj i osusz jednorazowym ręcznikiem.
     

   Ważne! Zachowaj kierunek mycia i osuszania od ujścia cewki w kierunku odbytu.

   • Przed samym pobraniem otwórz pojemnik.

   W trakcie pobierania
   Pobierz mocz z tzw. środkowego strumienia. Pierwszą partię moczu oddać do toalety, drugą partię moczu, nie przerywając strumienia oddaj bezpośrednio do pojemnika, do około 1/2 jego wysokości.

   Dla uniknięcia przypadkowego zanieczyszczenia bakteriami nie dotykaj brzegiem pojemnika okolic narządów płciowych, a dodatkowo, palcami wewnętrznej powierzchni jałowego pojemnika.

   Po pobraniu
   Pojemnik natychmiast zamknij, zabezpiecz przed uszkodzeniem, opisz numerem karty pacjenta (widoczny na ekranie głównym aplikacji),

   Natychmiast po pobraniu pojemnik z moczem musisz dostarczyć do punktu pobrań.

   Mocz do chwili transportu przechowuj w temperaturze chłodziarki (4-8 °C), maksymalnie do 4 godzin.

   O badaniu
   Mocz do analizy pobiera się do czystego pojemnika jednorazowego bezpośrednio po spoczynku nocnym (pierwsza poranna porcja moczu) ze środkowego strumienia.

   Uwaga: mocz do badania ogólnego i na posiew dostarczać w dwóch oddzielnych pojemnikach: niejałowym i jałowym.

  • Pobieranie moczu do posiewu

   Miejsce i godzina oddania próbki
   Zwróć uwagę gdzie została umówiona Twoja wizyta, aby przyjąć od Ciebie próbkę do badania. Informacje na ten temat znajdziesz w zakładce “Moje zdrowie” oraz w zakładce “Konsultacje”.

   Przed pobraniem

   • Zaopatrz się w jednorazowy, jałowy pojemnik (dostępny w aptekach).
   • Umyj ręce bieżącą wodą z mydłem i osusz jednorazowym ręcznikiem,
   • Dokładnie umyj okolice krocza i cewki moczowej bieżącą wodą z mydłem, osuszyć jednorazowym ręcznikiem:
   • Mężczyźni: Po odciągnięciu napletka, dokładnie umyj okolice cewki moczowej, spłukaj i osusz jednorazowym ręcznikiem.
   • Kobiety: Dokładnie umyj okolice krocza, jedną ręką rozchyl wargi sromowe odsłaniając ujście cewki moczowej, umyj okolice cewki, spłukaj i osusz jednorazowym ręcznikiem.

   Ważne! Zachowaj kierunek mycia i osuszania od ujścia cewki w kierunku odbytu.

   • Przed samym pobraniem otwórz pojemnik.

   W trakcie pobierania
   Pobierz mocz z tzw. środkowego strumienia. Pierwszą partię moczu oddać do toalety, drugą partię moczu, nie przerywając strumienia oddaj bezpośrednio do pojemnika, maksymalnie do 1/3 jego wysokości,

   Dla uniknięcia przypadkowego zanieczyszczenia bakteriami nie dotykaj brzegiem pojemnika okolic narządów płciowych, a dodatkowo, palcami wewnętrznej powierzchni jałowego pojemnika.

   Po pobraniu

   • Pojemnik natychmiast zamknij, zabezpiecz przed uszkodzeniem, opisz numerem karty pacjenta (widoczny na ekranie głównym aplikacji),
   • Natychmiast po pobraniu pojemnik z moczem musisz dostarczyć do punktu pobrań,
   • Mocz do chwili transportu przechowuj w temperaturze chłodziarki (4-8 °C), maksymalnie do 4 godzin.

   O badaniu
   Mocz do badania mikrobiologicznego należy pobierać rano, a jeśli to niemożliwe, po 4 godzinach od ostatniego oddania. Tylko w uzasadnionych przypadkach dopuszczalne jest pobieranie moczu niezależnie od pory dnia. Informację taką należy przekazać personelowi medycznemu w punkcie pobrań.

   Materiał należy pobierać przed włączeniem antybiotykoterapii. W przypadku przebiegającej terapii lekami o działaniu przeciwdrobnoustrojowym należy poinformować o rodzaju leku i okresie przyjmowania.

   Uwaga: mocz do badania ogólnego i na posiew dostarczać w dwóch oddzielnych pojemnikach: niejałowym i jałowym.

  • Badanie krwi utajonej w kale

   Miejsce i godzina oddania próbki
   Zwróć uwagę gdzie została umówiona Twoja wizyta, aby przyjąć od Ciebie próbkę do badania. Informacje na ten temat znajdziesz w zakładce “Moje zdrowie” w naszej aplikacji oraz w zakładce “Konsultacje”.

   Ogólne zalecenia
   Trzy doby przed planowanym badaniem należy odstawić niektóre leki, w szczególności:

   • preparaty zawierające żelazo,
   • środki przeciwzapalne
   • środki rozrzedzające krew (tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem zlecającym).

   Przed badaniem nie trzeba stosować specjalnej diety, jednak zaleca się, aby była ona bogata w błonnik, ponieważ wpływa on korzystnie na rytm wypróżnień, co gwarantuje, że próbka będzie mogła zostać pobrana.

   Nie należy natomiast stosować leków zmiękczających stolec, np. czopków, leków przeczyszczających.

   Dwie doby przed badaniem nie należy spożywać alkoholu, gdyż może on spowodować podrażnienie układu pokarmowego oraz surowego, czerwonego mięsa (tatar, carpaccio, steki) gdyż może to dać wynik fałszywie dodatni.

   Pobranie
   Próbkę należy umieścić w specjalnie do tego celu zakupionym sterylnym, jednorazowym pojemniku.

   Ze względu na niewielki rozmiar pojemnika, należy przygotować dość szerokie naczynie, np. wyparzony słoik lub jednorazowy plastikowy pojemnik, z którego będzie można łatwo pobrać materiał do badania. Kał należy oddać do czystego suchego naczynia.

   Zakupione w aptekach lub laboratoriach pojemniki mają specjalną szpatułkę, która pozwoli na pobranie próbki (wielkości orzecha włoskiego, nie większej niż ¾ pojemnika; w przypadku kału płynnego do badania należy dostarczyć 2–3 ml) koniecznej do wykonania badania.

   Pobieranie materiału do badań powinno zostać wykonane zgodnie z zaleceniami lekarza, w szczególności w zakresie liczby próbek, gdyż jednorazowe oznaczenie próbki może nie dać rzeczywistych wyników. Dlatego czasem konieczne jest kilkukrotne badanie kału.

   Próbki należy dostarczać każdorazowo do 24 godz. od momentu pobrania.

  • Test doustnego obciążenia glukozą (OGTT)

   Miejsce i godzina pobrania
   Zwróć uwagę gdzie została umówiona Twoja wizyta, aby pobrać od Ciebie krew. Informacje na ten temat znajdziesz w zakładce “Moje zdrowie” oraz w zakładce “Konsultacje".

   Przed badaniem

   • Poinformuj pielęgniarkę pobierającą krew o zażywanych lekach i preparatach ziołowych.
   • Zaleca się (o ile nie ma innych wskazań), by przed pobraniem próbki krwi zachować ok. 12 godzinną przerwę w spożywaniu posiłków. Optymalnie, ostatni posiłek poprzedniego dnia powinien być spożyty ok. godz. 18:00.
   • Pamiętaj zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu ponieważ badanie OGTT trwa 2 godziny.
   • W dniu poprzedzającym badanie unikaj obfitych i tłustych posiłków, takich które mogą być bogate w cukry oraz  spożywania alkoholu. Przed badaniem możesz wypić niewielką ilości wody.
   • Z zasady badań nie powinno się wykonywać po nieprzespanej nocy i forsownym wysiłku. Bezpośrednio przed pobraniem unikaj wysiłku i stresu oraz nie pal papierosów. Wskazany jest krótki odpoczynek.

   Cel badania
   Badanie ma na celu sprawdzenie z jaką efektywnością Twój organizm metabolizuje glukozę co jest pomocne lekarzowi w prawidłowym rozpoznaniu cukrzycy.

   O badaniu

   1. Personel medyczny w punkcie pobrań pobierze od Ciebie 3 próbki krwi i w każdej z nich dokona oznaczenia poziomu glukozy.
   2. Pierwsze pobranie nastąpi zaraz po twoi przybyciu kiedy jesteś na czczo.
   3. Po wykonaniu pierwszego pobrania otrzymasz roztwór 75 g glukozy rozpuszczonej w wodzie, który należy wypić.
   4. Następnie czekamy aż Twój organizm zacznie metabolizować glukozę

   Pamiętaj! W czasie oczekiwania na następne pobrania musisz ograniczać aktywność do absolutnego minimum, aby nie wpłynąć na wynik badania.

   • Dokładnie po upłynięciu 1 godziny od spożycia roztworu wykonujemy drugi pomiar glukozy.
   • Po drugim pobraniu ponownie czeka Cię godzinna przerwa w czasie której należy ograniczyć aktywność do minimum.
   • Po upłynięciu kolejnej godziny, nasza pielęgniarka po raz 3 i ostatni pobierz
    od Ciebie krew.
   • Po ostatnim pobraniu możesz już zacząć jeść i wznowić swoją aktywność fizyczną.
   • W ciągu 2-3 dni odezwij się do swojego lekarza w celu uzyskania wyników.
  • Test na infekcję SARS-CoV-2 (COVID-19)

   Systemowy SMS
   W momencie zlecenia wykonania testu na obecność koronawirusa możesz otrzymać systemowego sms-a ze wskazanym punktem wymazowym oraz godziną stawienia się w punkcie — jeśli z jakiś powodów nie możesz pojawić się w sugerowanym punkcie możesz wybrać dowolny inny punkt wymazowy i przyjść do niego we wskazanych godzinach otwarcia.

   O badaniu
   Celem badania jest wykrycie czy aktualne objawy infekcji są związane z infekcją koronawirusem SARS-CoV-2.

   Na wynik badania będzie trzeba poczekać ok. 24-72h. Kwarantanna nakładana „automatycznie” w systemie EWP w dniu otrzymania skierowania na test – trwa do chwili uzyskania wyniku ujemnego, ale nie dłużej niż 10 dni.

   Więcej informacji odnośnie kwarantanny znajdziesz pod linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/

   Przygotowanie się do badania
   Bardzo ważne by minimum 2 godziny przed badaniem:

   • nie spożywaj posiłków,
   •  nie pij,
   • nie żuj gumy,
   • nie płucz jamy ustnej i nosa,
   • nie myj zębów,
   • nie przyjmuj leków,
   • nie pal papierosów.

   Jeśli nie będziesz przestrzegać tych zasad, wynik testu może być nierozstrzygający i będzie konieczność jego powtórzenia.

   Gdzie się zgłosić?
   Aktualnie na terenie Polski działają mobilne punkty wymazowe - listę z adresem, numerem telefonu oraz godzinami otwarcia  znajdziesz pod adresem:

   pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran

   Jak dotrzeć na badanie?
   Pod żadnym pozorem nie korzystaj ze środków komunikacji publicznej czy taksówek — w ten sposób możesz narazić  innych na zakażenie wirusem.

   Pojedź do punktu własnym środkiem transportu. Jeśli jesteś osobą niesamodzielną  poinformuj nas o tym. My po przyjęciu takiej informacji zgłosimy to do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która organizuje tzw. wymaz domowy. W tym przypadku termin pobrania może przedłużyć się jednak nawet do 7 dni.

   Punkt wymazowy
   W pierwszej kolejności zostaniesz poproszony o dowód osobisty lub numer PESEL. Miej ze sobą także numer zlecenia testu, który przesłał Ci lekarz na czacie podczas konsultacji.

   Personel medyczny w punkcie pobrań pobierze od Ciebie wymaz z gardła lub nosogardła - przez uchylone okno samochodu lub w wyznaczonym miejscu, jeśli przyjdziesz do punktu pieszo.

   Personel medyczny w punkcie pobrań pobierze od Ciebie wymaz z gardła lub nosogardła - przez uchylone okno samochodu lub w wyznaczonym miejscu, jeśli przyjdziesz do punktu pieszo.

   Wynik badania
   Wynik badania możesz sprawdzić na swoim Internetowym Koncie Pacjenta znajdującym się pod linkiem: pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta lub poprosić o to lekarza Jutro Medical w konsultacji czatowej.

   W przypadku wyniku pozytywnego zostanie nałożona izolacja domowa:

   • na 10 dni od daty pierwszych objawów infekcji
   • na 10 dni od daty uzyskania testu w przypadku przebiegu bezobjawowego
   • Po 8-10 dniach skontaktuj się z lekarzem — w przypadku utrzymywania się objawów przedłuży on czas izolacji.

   W przypadku negatywnego wyniku zgłoś się ponownie do nas.

   Lekarz Jutro Medical przedstawi Tobie dalsze zalecenia postępowania z infekcją, wystawi receptę oraz zwolnienie z pracy bądź uczelni, jeśli takie będą potrzebne.

   Domownicy i osoby z kontaktu
   Sanepid skontaktuje się z Tobą telefonicznie celem uzyskania informacji nt. osób z którymi mieszkasz oraz tych, z którymi miałeś kontakt w ostatnich dniach. Zostanie na nich nałożona kwarantanna domowa.

   Praca i zwolnienie lekarskie
   Czas kwarantanny i izolacji domowej jest równoznaczny ze zwolnieniem lekarskim — nie jest konieczne wystawienie przez lekarza ZUS ZLA  tzw. L4.

   Pamiętaj jednak o poinformowaniu swojego pracodawcy o przyczynie nieobecności w pracy. Informację tę możesz przekazać na przykład telefonicznie lub mailowo.

   Koszt badania
   Testy na obecność wirusa są finansowane w ramach ubezpieczenia NFZ, dzięki czemu nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a tym samym badanie jest bezpłatne.

  • Spirometria

   Miejsce i godzina wizyty
   Zwróć uwagę gdzie została umówiona Twoja wizyta, aby wykonać badanie. Informacje na ten temat znajdziesz w zakładce aplikacji “Konsultacje” oraz w zakładce “Moje zdrowie”.

   Przed badaniem

   • Ubierz coś wygodnego niekrępującego ruchów,
   • Nie pal papierosów oraz nie spożywaj alkoholu na minimum 4 h przed badaniem (najlepiej 24h),
   • Nie jedz obfitych posiłków na 2h przed badaniem,
   • Nie wykonuj intensywnych ćwiczeń na minimum 30 minut przed badaniem,
   • Możliwe, że będziesz musiał odstawić niektóre leki przeciwastmatyczne, jeżeli takie bierzesz poinformuj o tym lekarza lub pielęgniarkę na minimum 48 h przed badaniem.

   O badaniu
   Spirometria jest badaniem diagnostycznym, które pozwala na pomiar objętości płuc i wykryć zmiany patologiczne.

   Spirometrii nie wolno wykonywać pacjentom:

   • Z rozpoznanym tętniakiem aorty lub tętnicy mózgowej,
   • Po niedawnej operacji okulistycznej,
   • Po odwarstwieniu siatkówki,
   • Niedawno przebyły udar mózgu lub zawał serca,
   • U których doszło do zwiększenia ciśnienia śródczaszkowego.
  • Warszawa - Badanie USG w placówkach partnerskich

   Pora dnia
   Badanie USG możesz wykonać placówkach naszego partnera od poniedziałku do piątku w godzinach:

   • od 7:00 do 19:00 — ul. Waryńskiego 9, Warszawa 
   • od 7:00 do 19:00 — ul. Młynarska 8/12, Warszawa
   • od 7:00 do 20:00 — al. KEN 19, Warszawa

   Jak umówić się na badanie?
   Po wystawieniu skierowania przez lekarza Jutro Medical spodziewaj się telefonu od naszego partnera w celu ustalenia dogodnej dla Ciebie godziny, terminu i miejsca badania.

   Ważne: Badanie jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).

   Na badanie należy przynieść:

   • wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badań — dotyczących tego problemu, jeśli posiadasz;
   • poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis płyty), laboratoryjnych, jeśli posiadasz;
   • wypisy ze szpitala, jeśli posiadasz;
   • dowód osobisty.

   W placówce
   1. Udaj się do rejestracji naszego partnera.
   2. Poinformuj o celu wizyty w placówce oraz o tym, że jesteś pacjentem Jutro Medical.
   3. Nie musisz posiadać papierowego skierowania na badanie. Twoje skierowanie zostało wysłane bezpośrednio do naszego partnera na adres mailowy.
   4. Na miejscu otrzymasz informację, gdzie masz się udać w celu wykonania badania.

   Adresy placówek naszego partnera:
   - Waryńskiego 9 w Warszawie
   - Młynarska 8/12 w Warszawie
   - al. KEN 19 w Warszawie (wejście od ul. Karola Borsuka)

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku USG jamy brzusznej:

   • Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, badanie należy wykonać na czczo - co najmniej 6 godzin przed badaniem nic nie jeść.
   • Dopuszcza się picie niegazowanej wody małymi porcjami, unikając połykania powietrza.
   • Nie należy żuć gumy ani palić papierosów.
   • Pacjenci przyjmujący leki — powinni leki przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem.
   • W godzinach popołudniowych / wieczornych w dzień poprzedzający badanie unikać: pokarmów i płynów wzdymających, napojów gazowanych.
   • W dniu poprzedzającym badanie (dotyczy wszystkich pacjentów) należy przyjmować: Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący — dostępny w aptece bez recepty).
   • Pacjenci z tendencją do wzdęć — poza w/w zaleceniami, powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem.

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku innych typów badań USG:
   O zalecenia przed wskazanym badaniem należy zapytać podczas umawiania się telefonicznie na wizytę w placówce partnera. Tam udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.

  • Kraków - badanie USG w placówce partnerskiej

   Pora dnia
   Badanie USG możesz wykonać w placówce naszego partnera przy ul. prof. M. Życzkowskiego 29, od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 20:00.

   Jak umówić się na badanie?
   Po wystawieniu skierowania przez lekarza Jutro Medical spodziewaj się telefonu od naszego partnera w celu ustalenia dogodnej dla Ciebie godziny, terminu i miejsca badania.

   Ważne: Badanie jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).

   Na badanie należy przynieść:

   • wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badań — dotyczących tego problemu, jeśli posiadasz;
   • poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis płyty), laboratoryjnych, jeśli posiadasz;
   • wypisy ze szpitala, jeśli posiadasz;
   • dowód osobisty.

   W placówce
   1. Udaj się do rejestracji naszego partnera.
   2. Poinformuj o celu wizyty w placówce oraz o tym, że jesteś pacjentem Jutro Medical.
   3. Nie musisz posiadać papierowego skierowania na badanie. Twoje skierowanie zostało wysłane bezpośrednio do naszego partnera na adres mailowy.
   4. Na miejscu otrzymasz informację, gdzie masz się udać w celu wykonania badania.

   Adres placówki naszego partnera:
   - ul. prof. M. Życzkowskiego 29 w Krakowie (IMED24)

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku USG jamy brzusznej:

   • Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, badanie należy wykonać na czczo - co najmniej 6 godzin przed badaniem nic nie jeść.
   • Dopuszcza się picie niegazowanej wody małymi porcjami, unikając połykania powietrza.
   • Nie należy żuć gumy ani palić papierosów.
   • Pacjenci przyjmujący leki — powinni leki przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem.
   • W godzinach popołudniowych / wieczornych w dzień poprzedzający badanie unikać: pokarmów i płynów wzdymających, napojów gazowanych.
   • W dniu poprzedzającym badanie (dotyczy wszystkich pacjentów) należy przyjmować: Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący — dostępny w aptece bez recepty).
   • Pacjenci z tendencją do wzdęć — poza w/w zaleceniami, powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem.

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku innych typów badań USG:
   O zalecenia przed wskazanym badaniem należy zapytać podczas umawiania się telefonicznie na wizytę w placówce partnera. Tam udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.

  • Wrocław - badanie USG w placówce partnerskiej

   Pora dnia
   Badanie USG możesz wykonać w placówkce naszego partnera przy ul. Legnicka 40, Wrocław (Dolmed, piętro -1), od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00.

   Jak umówić się na badanie?
   Po wystawieniu skierowania przez lekarza Jutro Medical spodziewaj się telefonu od naszego partnera w celu ustalenia dogodnej dla Ciebie godziny, terminu i miejsca badania.

   Ważne: Badanie jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).

   Na badanie należy przynieść:

   • wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badań — dotyczących tego problemu, jeśli posiadasz;
   • poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis płyty), laboratoryjnych, jeśli posiadasz;
   • wypisy ze szpitala, jeśli posiadasz;
   • dowód osobisty.

   W placówce
   1. Udaj się do rejestracji naszego partnera.
   2. Poinformuj o celu wizyty w placówce oraz o tym, że jesteś pacjentem Jutro Medical.
   3. Nie musisz posiadać papierowego skierowania na badanie. Twoje skierowanie zostało wysłane bezpośrednio do naszego partnera na adres mailowy.
   4. Na miejscu otrzymasz informację, gdzie masz się udać w celu wykonania badania.

   Adres placówki naszego partnera:
   ul. Legnicka 40 we Wrocławiu (Dolmed, piętro -1)

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku USG jamy brzusznej:

   • Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, badanie należy wykonać na czczo - co najmniej 6 godzin przed badaniem nic nie jeść.
   • Dopuszcza się picie niegazowanej wody małymi porcjami, unikając połykania powietrza.
   • Nie należy żuć gumy ani palić papierosów.
   • Pacjenci przyjmujący leki — powinni leki przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem.
   • W godzinach popołudniowych / wieczornych w dzień poprzedzający badanie unikać: pokarmów i płynów wzdymających, napojów gazowanych.
   • W dniu poprzedzającym badanie (dotyczy wszystkich pacjentów) należy przyjmować: Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący — dostępny w aptece bez recepty).
   • Pacjenci z tendencją do wzdęć — poza w/w zaleceniami, powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem.

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku innych typów badań USG:
   O zalecenia przed wskazanym badaniem należy zapytać podczas umawiania się telefonicznie na wizytę w placówce partnera. Tam udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.

  • Gdańsk - Badanie USG w placówce partnerskiej

   Pora dnia
   Badanie USG możesz wykonać w placówce naszego partnera przy ul. Nowe Ogrody 1-6, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00.

   Jak umówić się na badanie?
   Po wystawieniu skierowania przez lekarza Jutro Medical spodziewaj się telefonu od naszego partnera w celu ustalenia dogodnej dla Ciebie godziny, terminu i miejsca badania.

   Ważne: Badanie jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).

   Na badanie należy przynieść:

   • wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badań — dotyczących tego problemu, jeśli posiadasz;
   • poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis płyty), laboratoryjnych, jeśli posiadasz;
   • wypisy ze szpitala, jeśli posiadasz;
   • dowód osobisty.

   W placówce
   1. Udaj się do rejestracji naszego partnera.
   2. Poinformuj o celu wizyty w placówce oraz o tym, że jesteś pacjentem Jutro Medical.
   3. Nie musisz posiadać papierowego skierowania na badanie. Twoje skierowanie zostało wysłane bezpośrednio do naszego partnera na adres mailowy.
   4. Na miejscu otrzymasz informację, gdzie masz się udać w celu wykonania badania.

   Adres placówki naszego partnera:
   ul. Nowe Ogrody 1-6 w Gdańsku (wejście R)

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku USG jamy brzusznej:

   • Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, badanie należy wykonać na czczo - co najmniej 6 godzin przed badaniem nic nie jeść.
   • Dopuszcza się picie niegazowanej wody małymi porcjami, unikając połykania powietrza.
   • Nie należy żuć gumy ani palić papierosów.
   • Pacjenci przyjmujący leki — powinni leki przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem.
   • W godzinach popołudniowych / wieczornych w dzień poprzedzający badanie unikać: pokarmów i płynów wzdymających, napojów gazowanych.
   • W dniu poprzedzającym badanie (dotyczy wszystkich pacjentów) należy przyjmować: Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący — dostępny w aptece bez recepty).
   • Pacjenci z tendencją do wzdęć — poza w/w zaleceniami, powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem.

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku innych typów badań USG:
   O zalecenia przed wskazanym badaniem należy zapytać podczas umawiania się telefonicznie na wizytę w placówce partnera. Tam udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.

  • Łódź - Badanie USG w placówkach partnerskich

   Pora dnia
   Badanie USG możesz wykonać placówkach naszego partnera od poniedziałku do piątku:

   • od 8:00 do 19:30 — ul. Puszkina 18/117B, Łódź
   • od 9:00 do 17:00 — ul. Kilińskiego 90, Łódź

   Jak umówić się na badanie?
   Po wystawieniu skierowania przez lekarza Jutro Medical spodziewaj się telefonu od naszego partnera w celu ustalenia dogodnej dla Ciebie godziny, terminu i miejsca badania. Możesz również umówić się na wizytę samodzielnie na stronie https://pro-medyk.nakiedy.pl

   Ważne: Badanie jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).

   Na badanie należy przynieść:

   • wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badań — dotyczących tego problemu, jeśli posiadasz;
   • poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis płyty), laboratoryjnych, jeśli posiadasz;
   • wypisy ze szpitala, jeśli posiadasz;
   • dowód osobisty.

   W placówce
   1. Udaj się do rejestracji naszego partnera.
   2. Poinformuj o celu wizyty w placówce oraz o tym, że jesteś pacjentem Jutro Medical.
   3. Nie musisz posiadać papierowego skierowania na badanie. Twoje skierowanie zostało wysłane bezpośrednio do naszego partnera na adres mailowy.
   4. Na miejscu otrzymasz informację, gdzie masz się udać w celu wykonania badania.

   Adresy placówek naszego partnera:
   - ul. Puszkina 18/117B, ul. Kilińskiego 90 w Łodzi

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku USG jamy brzusznej:

   • Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, badanie należy wykonać na czczo - co najmniej 6 godzin przed badaniem nic nie jeść.
   • Dopuszcza się picie niegazowanej wody małymi porcjami, unikając połykania powietrza.
   • Nie należy żuć gumy ani palić papierosów.
   • Pacjenci przyjmujący leki — powinni leki przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem.
   • W godzinach popołudniowych / wieczornych w dzień poprzedzający badanie unikać: pokarmów i płynów wzdymających, napojów gazowanych.
   • W dniu poprzedzającym badanie (dotyczy wszystkich pacjentów) należy przyjmować: Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący — dostępny w aptece bez recepty).
   • Pacjenci z tendencją do wzdęć — poza w/w zaleceniami, powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem.

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku innych typów badań USG:
   O zalecenia przed wskazanym badaniem należy zapytać podczas umawiania się telefonicznie na wizytę w placówce partnera. Tam udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.

  • Lublin - badanie USG w placówkach partnerskich

   Jak mogę umówić siebie i dziecko na USG? Gdzie znajdują się placówki partnerskie?

   Scanmed SA ZOZ Gastromed, ul. Onyksowa 10 - dzieci powyżej 6 r.ż. i dorośli
   Po wystawieniu skierowania przez lekarza Jutro Medical spodziewaj się telefonu od naszego partnera w celu ustalenia dogodnej dla Ciebie godziny, terminu i miejsca badania

   CM Luxmed Lublin - dzieci poniżej 6 r.ż. (adresy i inne szczegóły dostępnych placówek znajdziesz poniżej)
   - rejestracja telefoniczna przez pacjenta
   - skierowanie papierowe z recepcji

   CM Luxmed - ul. Koncertowa 4D, Lublin
   godziny pracy: pon.-piąt. 7.00-20.00, sobota 7.00-14.00
   telefon: 81 532 37 11

   CM Luxmed - ul. Królewska 11, Lublin
   godziny pracy: pon.-piąt. 7.00-19.00
   telefon: 81 532 37 11

   CM Luxmed - ul. Orkana 7, Lublin
   godziny pracy: pon.-piąt. 7.00-20.00, sobota 7.00-16.00
   telefon: 81 532 37 11

   CM Luxmed - ul. Radziwiłłowska 5, Lublin
   godziny pracy: pon.-piąt. 7.00-20.00, sobota 8.00-14.0o
   telefon: 81 532 37 11

   CM Luxmed - ul. Zwycięska 6A, Lublin
   godziny pracy: pon.-piąt. 7.00-20.00, sobota 7.00-13.00
   telefon: 81 532 37 11

   Ważne: Badanie jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).

   Na badanie należy przynieść:

   • wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badań — dotyczących tego problemu, jeśli posiadasz;
   • poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis płyty), laboratoryjnych, jeśli posiadasz;
   • wypisy ze szpitala, jeśli posiadasz;
   • dowód osobisty.

   W placówce
   1. Udaj się do rejestracji naszego partnera.
   2. Poinformuj o celu wizyty w placówce oraz o tym, że jesteś pacjentem Jutro Medical.
   3. Na miejscu otrzymasz informację, gdzie masz się udać w celu wykonania badania.

   Adresy placówek naszego partnera:
   - Scanmed SA ZOZ Gastromed, ul. Onyksowa 10 (USG wykonywane u dzieci powyżej 6 r.ż. i dorosłych)
   - CM Luxmed - ul. Koncertowa 4D, ul. Królewska 11, ul. Orkana 7, ul. Radziwiłłowska 5, ul. Zwycięska 6A (USG wykonywane u dzieci poniżej 6 r.ż.)

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku USG jamy brzusznej:

   • Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, badanie należy wykonać na czczo - co najmniej 6 godzin przed badaniem nic nie jeść.
   • Dopuszcza się picie niegazowanej wody małymi porcjami, unikając połykania powietrza.
   • Nie należy żuć gumy ani palić papierosów.
   • Pacjenci przyjmujący leki — powinni leki przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem.
   • W godzinach popołudniowych / wieczornych w dzień poprzedzający badanie unikać: pokarmów i płynów wzdymających, napojów gazowanych.
   • W dniu poprzedzającym badanie (dotyczy wszystkich pacjentów) należy przyjmować: Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący — dostępny w aptece bez recepty).
   • Pacjenci z tendencją do wzdęć — poza w/w zaleceniami, powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem.

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku innych typów badań USG:
   O zalecenia przed wskazanym badaniem należy zapytać podczas umawiania się telefonicznie na wizytę w placówce partnera. Tam udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.

  • Poznań - Badanie USG w placówce partnerskiej

   Pora dnia
   Badanie USG możesz wykonać w placówce naszego partnera: Centrum Medyczne Kasprzaka przy ul. Kasprzaka 16, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

   Jak umówić się na badanie?
   Na badanie musisz umówić się samodzielnie:
   - zadzwoń pod numer 61 627 07 07 bądź przyjdź osobiście do placówki partnera w Poznaniu przy ul. Kasprzaka 16
   - następnie poinformuj, że jesteś pacjentem Jutro Medical oraz podaj PESEL i 4-cyfrowy kod dostępu e-skierowania.
   - Pamiętaj: do rejestracji niezbędny jest dokument tożsamości!

   Ważne: Badanie jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).

   Na badanie należy przynieść:

   • wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badań — dotyczących tego problemu, jeśli posiadasz;
   • poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis płyty), laboratoryjnych, jeśli posiadasz;
   • wypisy ze szpitala, jeśli posiadasz;
   • dowód osobisty.

   W placówce
   1. Udaj się do rejestracji naszego partnera.
   2. Poinformuj o celu wizyty w placówce oraz o tym, że jesteś pacjentem Jutro Medical.
   3. Na miejscu otrzymasz informację, gdzie masz się udać w celu wykonania badania.

   Adres placówki naszego partnera:
   Centrum Medyczne Kasprzaka - ul. Kasprzaka 16, 60-237 Poznań

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku USG jamy brzusznej:

   • Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, badanie należy wykonać na czczo - co najmniej 6 godzin przed badaniem nic nie jeść.
   • Dopuszcza się picie niegazowanej wody małymi porcjami, unikając połykania powietrza.
   • Nie należy żuć gumy ani palić papierosów.
   • Pacjenci przyjmujący leki — powinni leki przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem.
   • W godzinach popołudniowych / wieczornych w dzień poprzedzający badanie unikać: pokarmów i płynów wzdymających, napojów gazowanych.
   • W dniu poprzedzającym badanie (dotyczy wszystkich pacjentów) należy przyjmować: Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący — dostępny w aptece bez recepty).
   • Pacjenci z tendencją do wzdęć — poza w/w zaleceniami, powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem.

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku innych typów badań USG:
   O zalecenia przed wskazanym badaniem należy zapytać podczas umawiania się telefonicznie na wizytę w placówce partnera. Tam udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.

  • Białystok - Badanie USG w placówkach partnerskich

   Jak umówić badanie USG dla siebie i dziecka oraz gdzie znajdują się placówki partnerskie?

   • Dzieci poniżej 6 r.ż.
    - PANACEUM NZOZ, ul. Fabryczna 39
    - pn. - pt. 8.00 - 18.00
    - wymagana rejestracja telefoniczna przez pacjenta: tel. 85 667 08 89, tel. 85 743 55 33
    - wymagane skierowanie papierowe
     
   • Dzieci powyżej 6 r.ż. i dorośli
    - Zakład Diagnostyki Obrazowej “HEM”, ul. Gen. Józefa Bema 2, lok. 216
    - pon.-czw. w godz. 08:00 - 18:00, pt. w godz. 08:00 - 16:00
    - rejestracja na wizytę: spodziewaj się telefonu od naszego partnera w celu ustalenia dogodnej dla Ciebie godziny, terminu i miejsca badania
    - wymagane skierowanie papierowe
     

   Ważne: Badanie jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).

   Na badanie należy przynieść:
   - wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badań — dotyczących tego problemu, jeśli posiadasz;
   - poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis płyty), laboratoryjnych, jeśli posiadasz;
   - wypisy ze szpitala, jeśli posiadasz;
   - skierowanie papierowe;
   - dowód osobisty.

   W placówce
   1. Udaj się do rejestracji naszego partnera.
   2. Poinformuj o celu wizyty w placówce oraz o tym, że jesteś pacjentem Jutro Medical.
   3. Na miejscu otrzymasz informację, gdzie masz się udać w celu wykonania badania.

   Adresy placówek naszego partnera:
   - PANACEUM NZOZ, ul. Fabryczna 39, 15-482 Białystok
   - Zakład Diagnostyki Obrazowej “HEM”, ul. Gen. Józefa Bema 2 lok. 216, 15-369 Białystok

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku USG jamy brzusznej:

   • Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, badanie należy wykonać na czczo - co najmniej 6 godzin przed badaniem nic nie jeść.
   • Dopuszcza się picie niegazowanej wody małymi porcjami, unikając połykania powietrza.
   • Nie należy żuć gumy ani palić papierosów.
   • Pacjenci przyjmujący leki — powinni leki przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem.
   • W godzinach popołudniowych / wieczornych w dzień poprzedzający badanie unikać: pokarmów i płynów wzdymających, napojów gazowanych.
   • W dniu poprzedzającym badanie (dotyczy wszystkich pacjentów) należy przyjmować: Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący — dostępny w aptece bez recepty).
   • Pacjenci z tendencją do wzdęć — poza w/w zaleceniami, powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem.

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku innych typów badań USG:
   O zalecenia przed wskazanym badaniem należy zapytać podczas umawiania się telefonicznie na wizytę w placówce partnera. Tam udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.

  • Katowice - badanie USG w placówkach partnerskich

   Pora dnia
   Badanie USG możesz wykonać w placówkach naszego partnera od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00.

   Centrum Diagnostyki Obrazowej EPIONE:
   - ul. Piotrowicka 68, 40-723 Katowice
   - ul. Zawiszy Czarnego 7a, 40-872 Katowice
   - tel. 32 411 00 00

   Jak umówić się na badanie?
   Po wystawieniu skierowania przez lekarza Jutro Medical spodziewaj się telefonu od naszego partnera w celu ustalenia dogodnej dla Ciebie godziny, terminu i miejsca badania.

   Ważne: Badanie jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).

   Na badanie należy przynieść:

   • wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badań — dotyczących tego problemu, jeśli posiadasz;
   • poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis płyty), laboratoryjnych, jeśli posiadasz;
   • wypisy ze szpitala, jeśli posiadasz;
   • dowód osobisty.

   W placówce
   1. Udaj się do rejestracji naszego partnera.
   2. Poinformuj o celu wizyty w placówce oraz o tym, że jesteś pacjentem Jutro Medical.
   3. Nie musisz posiadać papierowego skierowania na badanie. Twoje skierowanie zostało wysłane bezpośrednio do naszego partnera na adres mailowy.
   4. Na miejscu otrzymasz informację, gdzie masz się udać w celu wykonania badania.

   Adresy placówek naszego partnera:
   Centrum Diagnostyki Obrazowej EPIONE
   - ul. Piotrowicka 68, 40-723 Katowice
   - ul. Zawiszy Czarnego 7a, 40-872 Katowice

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku USG jamy brzusznej:

   • Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, badanie należy wykonać na czczo - co najmniej 6 godzin przed badaniem nic nie jeść.
   • Dopuszcza się picie niegazowanej wody małymi porcjami, unikając połykania powietrza.
   • Nie należy żuć gumy ani palić papierosów.
   • Pacjenci przyjmujący leki — powinni leki przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem.
   • W godzinach popołudniowych / wieczornych w dzień poprzedzający badanie unikać: pokarmów i płynów wzdymających, napojów gazowanych.
   • W dniu poprzedzającym badanie (dotyczy wszystkich pacjentów) należy przyjmować: Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący — dostępny w aptece bez recepty).
   • Pacjenci z tendencją do wzdęć — poza w/w zaleceniami, powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem.

   Przygotowanie przed badaniem w przypadku innych typów badań USG:
   O zalecenia przed wskazanym badaniem należy zapytać podczas umawiania się telefonicznie na wizytę w placówce partnera. Tam udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.

  Przychodnie

  • Gdzie znajdują się Wasze przychodnie?

   Nasze przychodnie znajdują się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Katowicach oraz Białymstoku. Więcej o naszych przychodniach przeczytasz tutaj.

  • Kiedy wskazana jest wizyta w przychodni?

   Podczas telekonsultacji lekarz oceni i poinformuje Cię, kiedy Twój problem zdrowotny będzie niemożliwy do rozwiązania w bezpieczny dla Ciebie sposób za pomocą samej konsultacji online, a kiedy niezbędna będzie wizyta osobista. Znaczną część problemów zdrowotnych jesteśmy w stanie rozwiązać online, ale niestety nie wszystkie. Z całą pewnością konsultujący Cię lekarz zadba o to, aby w rzetelny i bezpieczny dla Ciebie sposób poprowadzić konsultację i w odpowiednim momencie zalecić wizytę osobistą jeśli będzie konieczna.

  • Gdzie mogę zbadać krew?

   Wszelkie podstawowe badania diagnostyczne, w tym morfologię krwi, możesz wykonać w naszych przychodniach.

  • Co oznacza podpisanie deklaracji?

   Składając deklarację decydujesz się na zmianę lekarza i pielęgniarki POZ oraz zapisanie się do przychodni Jutro Medical. Jest to jednoznaczne z wypisaniem z poprzedniej przychodni. Deklarując się w Jutro Medical możesz korzystać z konsultacji online z lekarzem rodzinnym z dowolnego miejsca w Polsce, natomiast wizyty stacjonarne odbywają się w Warszawie. Otrzymując skierowanie do specjalisty możesz zrealizować je w wybranym przez siebie punkcie posiadającym kontrakt z NFZ na terenie całego kraju.

  • Czy przychodnie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami?

   Tak, w naszych przychodniach znajdują się m.in. windy oraz toalety z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami czasowymi lub stałymi. W razie wszelkich problemów, nasza recepcja oraz zespół medyczny służą Ci pomocą!

  • Powązkowska 44, Warszawa - wejście, recepcja, wskazówki dojazdu

   Wejście do przychodni
   Wejście do naszej placówki na warszawskim Żoliborzu znajdziesz na wprost (główne wejście) oraz po prawej stronie budynku przy Powązkowskiej 44. Gabinety oraz recepcja znajdują się na poziomie 1 — dlatego osoby mające problem 
z poruszaniem się, mogą skorzystać z windy wchodząc głównym wejściem do budynku.

   Wejście boczne do przychodni Jutro Medical na ŻoliborzuJak znaleźć recepcję oraz poczekalnię?
   Wchodząc klatką schodową (wejściem bocznym), podążaj za ścieżką prowadzącą do gabinetów Jutro Medical, 
a także recepcji, która znajduje się na końcu korytarza po lewej stronie.

   korytarz przychodni jutro medical na żoliborzuWchodząc wejściem głównym, na poziom 1. możesz dotrzeć windą znajdującą się po lewej stronie lub klatką schodową za szklanymi drzwiami.

   Jeśli skorzystasz z windy, recepcję oraz poczekalnię znajdziesz na końcu korytarza kierując się zaraz po wyjściu w lewą stronę. Korzystając ze schodów, za szklanymi drzwiami zobaczysz na wprost naszą recepcję!

   korytarz w przychodni jutro medical na żoliborzuJak dojechać komunikacją miejską?
   Jeśli zdecydujesz się skorzystać z komunikacji miejskiej wysiądź na jednym z przystanków znajdujących się poniżej:

   p44-5.jpg

   Przystanek: Pl. Niemena 02
   Linie autobusowe: 103, 180, 221
   Odległość: 220 m (3 min)

   Przystanek: Pl. Niemena 03
   Linie autobusowe: 221
   Odległość: 350 m (4 min)

   p44-przystanek-2.jpg
   Przystanek: Elbląska 01
   Linie autobusowe: 103, 180
   Odległość: 250 m (3 min)

   Przystanek: Elbląska 02
   Linie autobusowe: 103, 122, 180
   Odległość: 270 m (4 min)

   Przystanek: Elbląska 04
   Linie autobusowe: 122, 221
   Odległość: 230 m (3 min)

  • Gagarina 26/U5, Warszawa - wejście, recepcja, wskazówki dojazdu

   Wejście do przychodni
   Aby dostać się do naszej placówki, wystarczy wejść wejściem głównym i skierować się schodami lub windą na 1. piętro. 

   gagarina-rollup-slider.jpg
   Jak znaleźć recepcję oraz poczekalnię?
   Jeśli korzystasz z klatki schodowej, udaj się na pierwsze piętro. Po lewej stronie zobaczysz nasze gabinety: lekarski i zabiegowy, oraz poczekalnię. Recepcję Jutro Medical znajdziesz za szklanymi drzwiami po prawej stronie.

   recepcja przychodni jutro medicalObok klatki schodowej, w budynku znajduje się również winda - zalecana szczególnie osobom, które mają trudności z poruszaniem się. Wjedź nią na pierwsze piętro. Po wyjściu z windy po Twojej lewej stronie zobaczysz nasze gabinety oraz poczekalnią, natomiast na wprost znajdują się szklane drzwi, za którymi znajdziesz naszą recepcję.
   Wnętrze przychodni Jutro Medical przy Gagarina 26
   Jak dojechać komunikacją miejską?
   Jeśli zdecydujesz się skorzystać z komunikacji miejskiej wysiądź na jednym z przystanków znajdujących się poniżej:

   Stępińska - przystanek autobusowy w Warszawie
   Przystanek: Stępińska 02
   Linie autobusowe: 131, 167, 168, 180
   Odległość: 130 m (2 min)

   Przystanek: Stępińska 01
   Linie autobusowe: 131, 167, 168
   Odległość: 140 m (2 min)
   Spacerowa - przystanek autobusowy w Warszawie
   Przystanek: Spacerowa 01
   Linie autobusowe: 116, 166, 503
   Odległość: 600 m (7 min)

   Przystanek: Dolna 02
   Linie autobusowe: 116, 119, 166, 195, 501, 503, 519, 522
   Odległość: 700 m (9 min)

   Przystanek: Spacerowa 02
   Linie autobusowe: 166, 180, 116, 503, 195
   Odległość: 550 m (7 min)

  • Czyżówka 14, Kraków - wejście, recepcja, wskazówki dojazdu

   Wejście do przychodni
   Wejście do budynku, w którym mieści się nasza przychodnia, znajdziesz pod napisem Hubpoint. Gabinety oraz recepcja Jutro Medical znajdują się na 1. piętrze, na które można dostać się zarówno schodami, jak i windą. 

   budynek-przychodni-jutro-medical-w-krakowie-czyzowka-14

   Jak znaleźć recepcję oraz poczekalnię?
   Gdy wejdziesz już do budynku, zobaczysz na wprost (obok podświetlanego napisu Hubpoint) przeszklone drzwi. Za nimi po prawej stronie znajdziesz windę oraz schody, którymi dostaniesz się na 1. piętro.

   wejście-do-przychodni-jutro-medical-w-krakowie

   Dalej udaj się w stronę lokali 1.07-1.13 po prawej stronie. Przechodząc przez przeszklone drzwi, po lewej stronie zobaczysz lokal 1.07 - to tam znajduje się nasza recepcja, poczekalnia oraz gabinety!

   hubpoint-jutro-medical-krakow-czyzowka-14

   Jak dotrzeć komunikacją miejską?
   Jeśli zdecydujesz się skorzystać z komunikacji miejskiej wysiądź na jednym z przystanków znajdujących się poniżej:

   przystanek-rondo-matecznego-w-krakowie

   Przystanek: Rondo Matecznego
   Linie autobusowe: 144, 164, 165, 169, 173, 179, 301, 304, 469, 503, 608, 610, 904
   Linie tramwajowe: 1, 4, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 19, 20, 24, 50, 64, 73, 74, 75
   Odległość: 400-500m ( 6-7 min.)

  • Pułaskiego 42G, Wrocław - wejście, recepcja, wskazówki dojazdu

   Wejście do przychodni
   Wejście do przychodni znajdziesz po prawej stronie od tablicy NFZ. Gabinety oraz recepcja Jutro Medical znajdują się na parterze

   1030x2-wroclaw-pulaskiego-slider-5.jpg

   Jak znaleźć recepcję oraz poczekalnię?
   Gdy wejdziesz już do budynku, zobaczysz na wprost tabliczkę, która informuje, że nasza przestrzeń znajduje się po prawej stronie. Kierując się w prawą stronę, od razu zobaczysz naszą recepcję, poczekalnię oraz gabinety.

   1030x2-slider-wroclaw-pulaskiego-9.jpg

   Jak dotrzeć komunikacją miejską?
   Jeśli zdecydujesz się skorzystać z komunikacji miejskiej wysiądź na jednym z przystanków znajdujących się poniżej:

   kosciuszki-pulaskiego-przystanek-wroclaw.jpgPrzystanek: Kościuszki lub Pułaskiego
   Linie autobusowe: 240, 250, 114, 120
   Linie tramwajowe: 3, 70, 71
   Odległość: 100-200m (1-3 min.)

  • Aleja Grunwaldzka 43, Gdańsk - wejście, recepcja, wskazówki dojazdu

   Wejście do przychodni
   Trafisz bez problemu! Wejście do naszej gdańskiej przychodni znajdziesz po prawej stronie od tablicy NFZ.  

   1030x3-grunwaldzka-gdansk-slider-3.jpg

   Gabinety oraz recepcja znajdują się na parterze — osoby mające problem 
z poruszaniem się mogą bez problemu dostać się do budynku.

   Jak znaleźć recepcję oraz poczekalnię?
   Recepcję oraz poczekalnię zobaczysz od razu po wejściu do przychodni. Kierując się w lewo od recepcji, znajdziesz gabinet lekarski. Za recepcją, w głębi przychodni jest z kolei gabinet zabiegowy.

   Jak dojechać komunikacją miejską?
   Jeśli zdecydujesz się skorzystać z komunikacji miejskiej wysiądź na jednym z przystanków znajdujących się poniżej:

   Przystanek: Miszewskiego, Uphagena, Matejki, Biała
   Linie autobusowe: 124, 115, 168, 199
   Linie tramwajowe: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12
   Odległość: 250-400m ( 3-4 min.)

  • Żeligowskiego 46, Łódź - wejście, recepcja, wskazówki dojazdu

   Wejście do przychodni
   Wejście do naszej przychodni znajduje się po prawej stronie od przystanku autobusowego. Na przeszklonych drzwiach zobaczysz nasze oznakowanie. 

   1030x2-zeligowskiego-slider-8.jpg

   Gabinety oraz recepcja znajdują się na parterze — osoby mające problem  z poruszaniem się mogą bez problemu dostać się do budynku.

   Jak znaleźć recepcję oraz poczekalnię?
   Po wejściu do budynku, idź wzdłuż korytarza, a następnie skręć w lewo. Zobaczysz drzwi oznakowane logiem Jutro Medical. Zaraz po ich otworzeniu, zobaczysz naszą przestrzeń z recepcją oraz poczekalnią!

   1030x2-zeligowskiego-slider=3.jpg
   Jak dojechać komunikacją miejską?
   Jeśli zdecydujesz się skorzystać z komunikacji miejskiej wysiądź na jednym z przystanków znajdujących się poniżej:
   Przystanek: Żeligowskiego - Struga, Łąkowa - Struga, Zielona - pl. Hallera
   Linie autobusowe: 65B, 99, N1B, N2, N5B, N6, N9, 80A, 80C, 83, Z13
   Odległość: 30-400m ( 1-4 min.)

   1030x2-zeligowskiego-slider-4.jpg

  • Św. Leonarda 4, Poznań - wejście, recepcja, wskazówki dojazdu

   Wejście do przychodni
   Wejście do naszej placówki znajdziesz bez problemu - znajduje się po prawej stronie od tablicy NFZ.

   1030x2-leonarda-slider-10.jpgGabinety oraz recepcja znajdują się na parterze — osoby mające problem 
z poruszaniem się mogą bez problemu dostać się do budynku.

   Jak znaleźć recepcję oraz poczekalnię?
   Wchodząc do przychodni od razu na wprost zobaczysz naszą recepcję oraz poczekalnię. Gabinet zabiegowy czy lekarski, do którego masz się udać, wskaże Ci nasz zespół na recepcji.

   1030x2-leonarda-slider-6.jpg
   Jak dojechać komunikacją miejską?
   Jeśli zdecydujesz się skorzystać z komunikacji miejskiej wysiądź na jednym z przystanków znajdujących się poniżej:

   trajka-11-poznan.jpg
   Przystanek: Św. Leonarda, Os. Powstańców W-wy
   Linie autobusowe: 190, 191, 168, 170, 178, 183, 322
   Linie tramwajowe: 11, 14
   Odległość: 160-400m (2-5 min.)

  • Łąkowa 9, Białystok - wejście, recepcja, wskazówki dojazdu

   Wejście do przychodni
   Wejście do naszej placówki znajdziesz po prawej stronie - nad wejściem widnieje napis “Jutro Medical”. 

   slider-bialystok-lakowa-8.jpgGabinety oraz recepcja znajdują się na parterze — osoby mające problem 
z poruszaniem się mogą bez problemu dostać się do budynku.

   Jak znaleźć recepcję oraz poczekalnię?
   Wchodząc do przychodni skieruj się w prawo i od razu na wprost zobaczysz naszą recepcję oraz poczekalnię. Gabinet zabiegowy czy lekarski, do którego masz się udać, wskaże Ci nasz zespół na recepcji.

   slider-bialystok-lakowa-1.jpg

   Jak dojechać komunikacją miejską?
   Jeśli zdecydujesz się skorzystać z komunikacji miejskiej wysiądź na jednym z przystanków znajdujących się poniżej:

   Przystanek: Sienkiewicza/ryska (420), Sienkiewicza/ryska (419) 
   Linie autobusowe: 3, 6, 9, 13, 16, 18, 22, 100, 108, 111
   Odległość: 190-210m (2-3 min.)

  • Chodźki 17/lok. 8, Lublin - wejście, recepcja, wskazówki dojazdu

   Wejście do przychodni
   Naszą przychodnię znajdziesz pod lokalem nr 8. Wejście do przychodni znajdziesz na końcu kompleksu budynków po lewej stronie. Nasza placówka oznaczona jest m.in. tablicą NFZ, a na drzwiach znajduje się białe oznaczenie z nazwą “Jutro Medical”.

   tablica przychodni jutro medical w lublinie chodźki 17

   Jak znaleźć recepcję oraz poczekalnię?
   Gdy wejdziesz już do budynku, zobaczysz od razu naszą recepcję. Wzdłuż korytarza po lewej stronie znajdziesz toaletę oraz dwa gabinety lekarskie. Na samym końcu korytarza znajduje się gabinet zabiegowy. W razie wątpliwości, nasza recepcja pokieruje Cię do odpowiedniego gabinetu!

   recepcja przychodni jutro medical lublin chodźki 17

   Jak dotrzeć komunikacją miejską?
   Jeśli zdecydujesz się skorzystać z komunikacji miejskiej wysiądź na jednym z przystanków znajdujących się poniżej:

   Przystanek: Wydział Farmaceutyczny 02, Rondo Kamińskiego 01, Rondo Kamińskiego 02, Chodźki - szpital 01
   Linie autobusowe oraz trolejbusy: 26, 36, 40, 47, 74, 156, 160, 950 
   Odległość: 74-400m (1-5 min.)

  • Umińskiego 6/206, Warszawa - wejście, recepcja, wskazówki dojazdu

   Wejście do przychodni
   Wejdź po schodkach i skieruj się na tył kompleksu budynków przy ul. Umińskiego 6. Naszą placówkę dzielimy wraz z kliniką Bellderma.

   1030x2-uminskiego-1.jpg

   Jak znaleźć recepcję oraz poczekalnię?
   Gdy wejdziesz do budynku, od razu na wprost zobaczysz recepcję oraz poczekalnię. Po lewej stronie, na początku korytarza znajduje się gabinet zabiegowy. Gabinet lekarski zobaczysz po prawej stronie od recepcji. W razie wątpliwości, pokierujemy Cię!

   1030x2-uminskiego-4.jpg

   Jak dotrzeć komunikacją miejską?
   Jeśli zdecydujesz się skorzystać z komunikacji miejskiej wysiądź na jednym z przystanków znajdujących się poniżej:

   Przystanek: Osiedle Wilga 01, Osiedle Wilga 02, Gocław 06, Horbaczewskiego 01 
   Linie autobusowe: 111, 123, 148, 213, 219, 225, 411, 507, 509, E-1
   Odległość: 74-400m (1-5 min.)

  • Gliwicka 2, Katowice - wejście, recepcja, wskazówki dojazdu

   Wejście do przychodni
   Naszą placówkę dzielimy wraz z przychodnią Profimed. Wejście do niej znajdziesz po lewej stronie.
   gliwicka-2-04-slider.jpg
   Jak znaleźć recepcję oraz poczekalnię?
   Zaraz za wejściowymi drzwiami po prawej stronie, znajduje się nasza recepcja. Idąc wzdłuż korytarza, po prawej stronie zobaczysz nasz gabinet lekarski. Idąc dalej prosto, po lewej stronie zobaczysz gabinet zabiegowy. W razie wątpliwości, nasza recepcja pokieruje Cię do odpowiedniego miejsca!

   gliwicka-2-slider.jpg

   Jak dotrzeć komunikacją miejską?
   Jeśli zdecydujesz się skorzystać z komunikacji miejskiej wysiądź na jednym z przystanków znajdujących się poniżej:

   Przystanek: Sobieskiego lub Plac Wolności
   Linie autobusowe: 674, 296, M10, 11, 27, 70, M11, 110, 154, 177, 50, 657, 193, M25, 0, 133, M28
   Linie tramwajowe: 6, 7, 13, 20, 46
   Odległość: 5-100m (1-2 min.)

  Informacje prawne

Przekonaj się, jak wygląda opieka zdrowotna przyszłości

Poważnie traktujemy Twoje dobre samopoczucie. Pomożemy Ci nie tylko zarządzać problemami zdrowotnymi, ale też wyposażymy Cię w wiedzę i wskazówki, których potrzebujesz, aby dokonać pozytywnych zmian w kwestii zdrowia.
<p>Przekonaj się, jak wygląda opieka zdrowotna przyszłości</p> image

Jutro Medical jest podmiotem leczniczym wpisanym do krajowego rejestru.

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Jutro Medical Sp. z o.o.