Najlepsza opieka należy się każdemu

Słuchamy. Rozumiemy. Poważnie traktujemy Twoje samopoczucie. Jutro Medical to miejsce, w którym zdrowie pacjentów jest najwyższym priorytetem.
nfz-cta-top-banner-alicja.jpg

Jak sprawdzić,
czy posiadasz
ubezpieczenie w NFZ?

Informacje o uprawnieniach do świadczeń zdrowotnych możesz uzyskać na 3 sposoby:

 • u swojego pracodawcy
 • u lekarza lub pielęgniarki w przychodni POZ
 • składając deklarację wyboru nowej przychodni POZ
tablica-z-logo-nfz-na-przychodni-jutro-medical

Czym w ogóle jest
Podstawowa Opieka
Zdrowotna?

Podstawowa opieka zdrowotna (POZ) to Twój pierwszy punkt kontaktu z systemem opieki zdrowotnej. To przede wszystkim Twój lekarz pierwszego kontaktu, do którego zgłaszasz się w razie choroby, na okresowe badania kontrolne, szczepienia czy porady w kwestii profilaktyki.

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA - WIĘCEJ
usmiechniety-lekarz-rodzinny-w-przychodni

O co chodzi ze
złożeniem deklaracji?

Funkcjonowanie POZ opiera się na prawie do imiennego wyboru lekarza oraz pielęgniarki. Aby dołączyć do Jutro Medical, musisz takiego wyboru dokonać i złożyć deklarację. Podpisanie deklaracji jest równoznaczne z wypisaniem się z poprzedniej przychodni.

mezczyzna-z-laptopem-na-kolanach

Co oznacza, że usługi Jutro Medical są bezpłatne?

Jesteśmy przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej finansowaną
ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak umówić się na wizytę?

 • icon-rejestracja.svg

  Zarejestruj się na naszej stronie

  Kliknij “Zarejestruj się” i wybierz powód, dla którego chcesz skonsultować się z naszym zespołem medycznym.

 • icon-kalendarz.svg

  Wybierz typ oraz termin wizyty

  Zaznacz, w jakiej formie chcesz odbyć wizytę: telemedycznie lub stacjonarnie w przychodni i wybierz dogodny termin.

 • icon-recepta-leki.svg

  Otrzymaj receptę, zwolnienie i skierowanie

  Po wizycie, wszystkie wystawione recepty, skierowania, zwolnienia i wyniki badań będziesz mieć w jednej aplikacji.

Do jakiego lekarza umówisz się w Jutro Medical?

W Jutro Medical możesz skonsultować się online lub stacjonarnie
z lekarzem rodzinnym lub internistą.

Co zyskujesz dzięki Jutro Medical?

Wizyty tego samego dnia, wyniki badań w aplikacji... i wiele, wiele więcej w ramach NFZ. Przekonaj się, że dbanie o zdrowie może być łatwe i przyjemne.

 • Znak zaznaczenia

  holistyczne podejście kadry medycznej

 • Znak zaznaczenia

  wiedzę i wskazówki od lekarzy w kwestii profilaktyki

 • Znak zaznaczenia

  bezpłatne konsultacje nawet w 15 minut

 • Znak zaznaczenia

  dostępność lekarza online 7 dni w tygodniu

 • Znak zaznaczenia

  e-recepty, e-zwolnienia i wyniki badań
  w aplikacji

 • Znak zaznaczenia

  brak kolejek w stacjonarnych przychodniach

Dowiedz się więcej

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o Narodowym Funduszu Zdrowia oraz Podstawowej Opiece Zdrowotnej.

 • nfz-seo-section-item-one.jpg

  NFZ - Narodowy Fundusz Zdrowia

  Narodowy Fundusz Zdrowia to powstały w ramach reformy opieki zdrowia system, którego zadania określa ustawa z 2004 roku. Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych z opieki publicznej omawia także cele, organy i sposób finansowania Narodowego Funduszu Zdrowia.

  NFZ finansowany jest z wielu źródeł, jednak najważniejszym z nich są bez wątpienia składki na ubezpieczenie zdrowotne. To dzięki składkom NFZ może spełniać swoje najważniejsze zadania, takie jak gwarancja dostępu do opieki zdrowotnej, refundacja
  leków czy promocja zdrowia.

  WIĘCEJ
 • nfz-seo-section-item-three.jpg

  Organy decyzyjne NFZ

  NFZ składa się z elementów określonych w ustawie, które gwarantują jego funkcjonowanie i działanie. Wśród nich wymienia się:

  • Radę Funduszu
  • Prezesa Funduszu
  • Radę Funduszu Dyrektorów wojewódzki oddziałów Funduszu
  • Rady oddziałów wojewódzkich Funduszu

  Warto pamiętać, że w sytuacji zagrożenia życia NFZ gwarantuje dostęp do opieki zdrowotnej niezależnie od opłaconych składek, także osobom bez ubezpieczenia. Koszty świadczeń opieki zdrowotnej są w takich przypadkach egzekwowane w postępowaniu egzekucyjnym.

  WIĘCEJ
 • nfz-seo-section-item-four.jpg

  Podstawowa Opieka Zdrowotna - POZ

  Bezpośrednio powiązana z NFZ jest podstawowa opieka zdrowotna,  
  która stanowi kluczowy element systemu opieki zdrowotnej, gwarantująca dostęp do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej w miejscu zamieszkania. POZ zapewnia możliwość imiennego wyboru lekarza, pielęgniarki oraz położnej, na podstawie złożonej w przychodni deklaracji POZ.

  Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej często określany jest zamiennie jako lekarz pierwszego kontaktu. To właśnie do niego udajemy się w przypadku większości problemów zdrowotnych - w przypadku stwierdzenia potrzeby, lekarz pierwszego kontaktu może skierować pacjenta do lekarza specjalisty. Funkcję lekarza pierwszego kontaktu często pełni internista lub lekarz rodzinny.

  Wszystkie świadczenia POZ wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych, a więc w przychodni, poradni lub gabinecie lekarskim.

  POZ gwarantuje także dostępność do świadczeń - takich jak świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej i świadczenie profilaktycznej opieki nad dziećmi i młodzieżą w środowisku nauczania.

  W Warszawie rolę przychodni NFZ pełni Jutro Medical. W naszej przychodni można wybrać lekarza POZ i skorzystać ze wszystkich usług medycznych, które gwarantują prawa pacjenta. Lekarze Jutro Medical mogą w ramach POZ skierować na badania specjalistyczne, diagnozować i leczyć choroby (jak na przykład depresja), przedłużać antykoncepcję oraz wystawiać recepty na tabletki typu “dzień po”, kwalifikować do szczepień, udzielać pomocy w formie online, przeprowadzać konsultacje, wystawiać e-skierowania, e-receptę i e-zwolnienie.

  WIĘCEJ
 • nfz-seo-section-item-two.jpg

  NZOZ a SPZOZ - rodzaje placówek ochrony zdrowia

  Placówki medyczne - publiczne i niepubliczne - to podmioty szeroko pojętej działalności lekarskiej. Należą do nich ośrodki zdrowia, szpitale, ambulatoria, praktyki lekarskie i pielęgniarskie, zakłady opiekuńczo-lecznicze i pielęgnacyjno-opiekuńcze, zakłady rehabilitacji i hospicja.

  Poradnie SPZOZ to samodzielne, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, za tworzenie których odpowiada minister zdrowia, wojewoda, samorząd czy uczelnie. NZOZ to poradnie niepubliczne - stąd nazwa niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. Na przychodnie NZOZ najczęściej mówi się po prostu - przychodnie prywatne.

  Warto jednak pamiętać, że nie tylko przychodnie SPZOZ gwarantują bezpłatne lecczenie w ramach NFZ. W przychodniach, szpitalach, punktach fizjoterapii i rehabilitacji NZOZ - często można skorzystać z nieodpłatnych świadczeń, jeśli tylko chory posiada ubezpieczenie, a konkretne centrum medyczne - podpisaną z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę.

  Trzeba pamiętać o tym, że nawet prywatne leczenie umożliwia pacjentowi skorzystanie z refundacji leku w ramach NFZ. Jeśli konkretny gabinet lekarski posiada podpisaną umowę z NFZ - lekarz może wystawić receptę umożliwiającą refundację leku choremu.

  WIĘCEJ

Przekonaj się, jak wygląda opieka zdrowotna przyszłości

Poważnie traktujemy Twoje dobre samopoczucie. Pomożemy Ci nie tylko zarządzać problemami zdrowotnymi, ale też wyposażymy Cię w wiedzę i wskazówki, których potrzebujesz, aby dokonać pozytywnych zmian w kwestii zdrowia.
usmiechnieta-dziewczyna-z-telefonem

Jutro Medical jest podmiotem leczniczym wpisanym do krajowego rejestru.

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Jutro Medical Sp. z o.o.