Odtwórz

Play it safe

Seksualność i seks nie powinny być źródłem strachu ani wstydu. W naszych przychodniach spotkasz się ze zrozumieniem i szacunkiem, niezależnie od Twojej płci biologicznej, tożsamości płciowej, orientacji, preferencji i stylu życia.

Małgorzata popiel

"Po antykoncepcję awaryjną sięgają kobiety, które znalazły się w trudnej sytuacji. Moją rolą jest pomóc, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i komfort pacjentki."

Małgorzata Popiel, Jutro Medical

Lekarka w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej
influencer alt image

"Wspieranie praw osób LGBTQIA+, w tym praw seksualnych, jest niezbędne do tworzenia przestrzeni, w której każda_y może czuć się bezpiecznie, kochać kogo tylko chce i być w pełni sobą."

Sylwia Wierzbicka, Wellbee

Seksuolożka
Adam-Galczynski-lekarz-rodzinny

"Jako lekarz nie jestem od tego, żeby Cię oceniać, ale żeby pomóc. Śmiało pytaj o profilaktykę chorób wenerycznych i konsultuj niepokojące objawy, które pojawiły się po stosunku."

Adam Gałczyński, Jutro Medical

Lekarz rodzinny
Adrianna-Gozdz-asystentka-medyczna

"Bezpieczeństwo związane z seksualnością to temat niesłusznie tabuizowany. Seks w sposób bezpośredni dotyczy miliardów osób na całym świecie, dlatego wiedza o nim powinna być powszechna"

Adrianna Góźdź, Jutro Medical

Asystentka medyczna
shape-vector

Przepis na udany seks

Bezpieczeństwo, szacunek i przyjemność to fundament udanego seksu - niezależnie od tego jak, gdzie, z kim i jak często go uprawiasz. Pomyśl o tych trzech zagadnieniach w szerszym aspekcie.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo to nie tylko zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. To też Twój i Twojej osoby partnerskiej komfort fizyczny oraz psychiczny, świadoma zgoda i respektowanie granic (własnych oraz cudzych). Nie masz obowiązku zgadzać się na nic, na co nie masz ochoty i nie możesz nikogo zmuszać do takich czynności!

Warto próbować nowych rzeczy i eksperymentować, ale jeśli coś sprawia Ci dyskomfort, budzi Twoje obawy lub niechęć - mów o tym szczerze i nie udawaj, że wszystko jest w porządku.

Seks nie powinien budzić wstydu ani poczucia winy - jeśli chcesz czerpać z niego satysfakcję, słuchaj swojego ciała i psychiki zamiast ulegać presji otoczenia. Kochaj się bezpiecznie: pamiętaj o profilaktyce! Już dziś umów się na wizytę lekarską lub wykonaj pakiet badań diagnostycznych i sprawdź, czy stan Twoich włosów, skóry i paznokci nie wskazuje na problemy ze zdrowiem.

więcej
1/9

Czy wiesz że...

Warto używać prezerwatyw i masek oralnych nawet jeśli nie grozi Ci nieplanowana ciąża.

Pamiętaj, że antykoncepcja hormonalna nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

ZADBAJ O ODPOWIEDNIĄ PROFILAKTYKĘ
prezerwatywa
2/9

Czy wiesz że...

Niektóre choroby przenoszone drogą płciową mogą powodować bolesne miesiączki.

Takie dolegliwości mogą być efektem zarażenia np. rzeżączką, rzęsistkowicą, chlamydiozą, drożdżycą lub opryszczką.

WYKONAJ PAKIET BADAŃ "MIESIĄCZKA W NORMIE"
skulona kobieta leżąca na dywanie
3/9

Czy wiesz, że…

Nie ma idealnego czy optymalnego poziomu libido.

To, jak często masz ochotę na seks, zależy od wielu czynników - poziomu hormonów, stanu zdrowia, ale także stylu i tempa życia, preferencji i osobowości.

MASZ NISKIE LIBIDO? SPRAWDŹ NASZ PAKIET
dwie kobiety przytulające się w łóżku
4/9

Czy wiesz, że…

Zachorowania na kiłę są powiązane z zakażeniami wirusem HIV. 

Najczęściej dotyczą osób, które nie obawiają się niechcianej ciąży i z tego powodu nie stosują mechanicznych metod antykoncepcji (prezerwatywa, maska oralna).

ZADBAJ O ODPOWIEDNIĄ PROFILAKTYKĘ
stopy dwojga mężczyzn pod kocem
5/9

Czy wiesz, że…

Liczba partnerów seksualnych nie wpływa na wygląd narządów płciowych.

Wbrew powszechnym mitom kobieca pochwa nie “zużywa się” przy większej liczbie stosunków z jedną lub różnymi partnerami. Na jej wygląd może jednak wpłynąć poród naturalny.

Wykonaj pakiet badań "Wonder woman"
grejpfrut i palce
6/9

Czy wiesz, że…

Orgazm nie jest obowiązkowym elementem seksu!

Anorgazmia (brak zdolności do osiągnięcia orgazmu) zdarza się częściej niż myślisz. Presja na szczytowanie za każdym razem może wprowadzić niepotrzebny stres do życia seksualnego.

Zadbaj o siebie z pakietem "Free Love"
kobieta i mężczyzna w łóżku
7/9

Czy wiesz, że…

Rzeżączka i chlamydioza mogą przebiegać u kobiet bezobjawowo lub skąpoobjawowo.

Pomimo braku objawów zewnętrznych choroba może spowodować poważne problemy w pracy układów i narządów wewnętrznych, a do tego przenosić się na kolejnych partnerów seksualnych.

Wykonaj rozszerzony pakiet badań "Free Love"
kobieta całująca się z mężczyzną
8/9

Czy wiesz, że…

Statystyki dot. chorób przenoszonych drogą płciową nie odpowiadają faktom!

W Polsce większość przypadków kiły, rzeżączki i chlamydiozy nie jest diagnozowana lub wprowadzana do bazy epidemiologicznej.

Zbadaj hormony z pakietem "Pełna HORMONia"
wymaz i probówki
9/9

Czy wiesz, że…

Zakażenie wirusem HIV to nie wyrok.

Obecne metody leczenia sprawiają, że osoba przyjmująca regularnie leki i kontrolująca stan swojego zdrowia może prowadzić normalne życie (w tym seksualne), jak w przypadku innych chorób przewlekłych.

ZNAJDŹ PAKIET BADAŃ DLA SIEBIE
dwoje mężczyzn w objęciach

Twoje decyzje mają wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie intymne

Nasi lekarze nie oceniają Twojego życia seksualnego przez pryzmat płci biologicznej, tożsamości płciowej, orientacji i preferencji seksualnych - ważniejsze jest to, czy odpowiednio się zabezpieczasz. Pamiętaj o profilaktyce i reaguj na niepokojące objawy!

pakiet badań + konsultacja

Zadbaj o swoje zdrowie seksualne

Skorzystaj z kodu: PLAYITSAFE30

  • icon-check-korzyści.svg

    Dokuczają Ci objawy sugerujące chorobę przenoszoną droga płciową?

  • Znak zaznaczenia

    Zdarza Ci się uprawiać seks bez mechanicznego zabezpieczenia?

  • Znak zaznaczenia

    Twoje libido ostatnio mocno spadło i nie wiesz dlaczego?

<p>Zadbaj o swoje zdrowie seksualne</p>Image

Play it safe

Twoja seksualność i życie seksualne powinny być dla Ciebie bezpiecznym źródłem satysfakcji - zarówno w kontekście zdrowia fizycznego jak i psychiki.

27%

27%

Polaków wyznało, że w ogóle nie uprawia seksu

Odpowiedź "nie uprawiam seksu" w NTZP 2023 zaznaczyło 31% kobiet i 22% mężczyzn. W obu przypadkach odsetek tak odpowiadających zwiększył się w porównaniu do badania z 2021: u kobiet o 3 pkt proc., a u mężczyzn o 2 pkt proc.

Aż 20% Polaków nie używa żadnego zabezpieczenia

(Nie licząc osób, które starają się o dziecko). Najchętniej zabezpieczają się młodzi - w grupie wiekowej 18-24 lata aż 96%. W grupie wiekowej 55-64 lata seks bez zabezpieczenia uprawia aż 32% ankietowanych.


*Źródło: Narodowy Test Zdrowia

>2000
osób

Każdego roku jest zdiagnozowanych na kiłę

Liczba ta rośnie z roku na rok! Zdaniem specjalistów rzeczywista liczba zachorowań jest znacznie większa - wiele osób choruje bezobjawowo, lekceważy objawy lub leczy się prywatnie, a część lekarzy na prośbę pacjentów nie wprowadza informacji o chorobie do bazy.

*Źródło: Puls Medycyny

Wspólnie dla lepszego jutra

Wraz z naszymi partnerami dzielimy się wiedzą również na Instagramie. Znajdziesz tam merytoryczną wiedzę weryfikowaną i przekazywaną przez specjalistów. Wyjaśniamy w prosty sposób, jak lepiej rozumieć potrzeby swojego ciała i psychiki. Uczymy przełamywać wstyd związany z dolegliwościami i objawami, które Cię krępują.

 
 

Wybierz pakiet badań i od razu skonsultuj wyniki z lekarzem

Dopasuj pakiet do siebie i swojego stylu życia. Zadbaj o zdrowie
w komfortowych warunkach: bez kolejek i bez skierowania. 

ZOBACZ WSZYSTKIE PAKIETY
wellbee-logo2.svg

Zapewniamy najszybszy dostęp do specjalistów zdrowia psychicznego.

Uzyskaj wsparcie psychologiczne z dowolnego miejsca na świecie. Wizyta online w Wellbee to komfortowy sposób na rozmowę ze specjalistą bez wychodzenia z domu. Współpracujemy z najlepszymi psychologami, psychoterapeutami i psychodietetykami. Edukujemy i uczymy, jak dbać o zdrowie psychiczne. Umów wizytę w Wellbee i zbuduj życie, które pokochasz.

wellbee-foto.jpg