play-button-svg

Zmiana od jutra

Każda ilość alkoholu, nikotyny i innych substancji psychoaktywnych jest szkodliwa dla Twojego zdrowia - zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Chcesz zmienić swoje nawyki na zdrowsze? Wykonaj podstawowe badania diagnostyczne i otrzymaj wsparcie naszych lekarzy pierwszego kontaktu.

influencer alt image

„Nie widziałam innego sposobu na odreagowanie stresu i presji w pracy, niż kieliszek wina wieczorem. Jednak na jednym właściwie nigdy się nie kończyło. Obecnie jestem w trakcie terapii.”

Aleksandra P.

31 lat, Event Manager, Kraków
influencer alt image

„Zacząłem palić, gdy miałem 16 lat. O ile wtedy robiłem to dlatego, żeby nie odstawać od innych chłopaków, tak teraz nie wyobrażam sobie nie palić, gdy się wkurzę, stresuję, czy wychodzę na drinka.”

Piotr M.

28 lat, Data Engineer, Warszawa
influencer alt image

„Ja sama nigdy tego nie robiłam, ale moja koleżanka wzięła kiedyś LSD i miała po nim bad tripa. Przez pół godziny płakała, miała halucynacje, trudno było mi ją pilnować i uspokoić.”

Magda S.

21 lat, studentka, Wrocław
influencer alt image

„Przez alkohol zawalałem pracę, pojawiły się problemy zdrowotne, zapominałem o wielu rzeczach, poświęcałem mniej czasu rodzinie. Dzięki wsparciu żony jakoś z tego wyszedłem. Mam nadzieję, że na dobre.”

Marek P.

39 lat, kierownik sklepu, Warszawa.
influencer alt image

„Gdy nie wychodziłam ze znajomymi, byłam sama w domu ze swoimi myślami, sięgałam po alkohol. Od razu poprawiał mi się humor, czarne myśli gdzieś znikały. Jednak później wracały ze zdwojoną siłą.”

Aneta K.

26 lat, Doradca Klienta, Gdańsk
shape-vector

Zmiany nie zawsze są proste. Możesz liczyć na nasze wsparcie.

Uzależnienie od substancji psychoaktywnych może przybierać różne formy w zależności od osobistych predyspozycji, ogólnego stanu zdrowia, dawki i częstotliwości sięgania po daną używkę. Nałóg nie zawsze objawia się w oczywisty sposób: nawet jeśli wydaje Ci się, że panujesz nad tym, ile pijesz lub powtarzasz sobie, że palisz tylko okazjonalnie, trwała zmiana tych nawyków może być trudniejsza, niż Ci się wydaje. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego możesz liczyć na nasze wsparcie i zrozumienie. 

W gabinecie lekarza pierwszego kontaktu możesz otrzymać pomoc w zakresie leczenia uzależnienia i dolegliwości płynących z przyjmowania używek. Pamiętaj, że podstawą prawidłowej diagnozy i skutecznego leczenia jest zaufanie i szczerość z Twojej strony: odpowiedz zgodnie z prawdą na pytania o ilość spożywanego alkoholu, wypalanych papierosów i innych przyjmowanych substancji. Nikt nie przekaże tych informacji osobom trzecim. Nie uzyska ich Twoja rodzina, pracodawca czy organy ścigania: w takich sytuacjach chroni Cię tajemnica lekarska. Wykonaj pierwszy krok, który przybliży się do zmiany dotychczasowych nawyków.

więcej
1/10

Czy wiesz, że…

Każdego ranka Polacy kupują aż 1 mln małpek?

Wiele z nich wypijają przed pójściem do pracy. Szacuje się, że codziennie w Polsce małpki może spożywać 3 mln osób.

Sprawdź swój stan zdrowia
<p>Czy wiesz, że…</p>Image
2/10

Czy wiesz, że…

Najgroźniejszym narkotykiem jest alkohol?

Badania wykazały, że alkohol jest gorszy niż crack, kokaina i heroina, biorąc pod uwagę zarówno szkody dla samych użytkowników, jak i społeczeństwa.

zbadaj się bez kolejek
<p>Czy wiesz, że…</p>Image
3/10

Czy wiesz, że…

Palenie papierosów może przyczyniać się do powstawania trądziku?

Mowa tu nie tylko o „trądziku palacza”, ale również o trądziku odwróconym (acne inversa), który może prowadzić do nieodwracalnych blizn.

Zadbaj o swoją skórę
<p>Czy wiesz, że…</p>Image
4/10

Czy wiesz, że…

Prawie ⅓ osób z depresją boryka się z problemem alkoholowym?

Kobiety są ponad dwukrotnie bardziej narażone na nadmierne spożywanie alkoholu, jeśli chorują lub chorowały na depresję. To samo tyczy się nastolatków.

Zadbaj o swoją psychikę
<p>Czy wiesz, że…</p>Image
5/10

Czy wiesz, że…

Alkohol zabija szare komórki, pogarsza pamięć i koncentrację?

Według badań mózg 50-letniej osoby pijącej około 2 kieliszki wina lub 2 piwa dziennie, jest starszy o około 10 lat, od mózgu osoby niepijącej.

wykonaj pakiet badań
<p>Czy wiesz, że…</p>Image
6/10

Czy wiesz, że…

Częste palenie marihuany negatywnie wpływa na psychikę?

Długoletni palacze konopi nawet trzykrotnie częściej cierpią na depresję niż osoby niepalące. Regularne palenie marihuany u ok. 20-30% młodych dorosłych związane jest ze zwiększonym niepokojem i nasileniem smutku.

zadbaj o zdrowie psychiczne
<p>Czy wiesz, że…</p>Image
7/10

Czy wiesz, że…

Przyjmowanie LSD wiąże się z ryzykiem flashbacku?

Flashback to powtórny, często niekomfortowy stan pojawienia się doświadczeń związanych z zażyciem LSD. Może być wywołany stresem, zmęczeniem lub innymi czynnikami.

kup pakiet + konsultacja
7-cwż-srodki-psychoaktywne.jpg
8/10

Czy wiesz, że…

Alkohol obniża potencję i jakość nasienia?

Badania potwierdzają, że regularne spożycie alkoholu wpływa negatywnie na męskie libido i płodność: obniża poziom dopaminy i testosteronu (jego redukcja wywołuje zmiany w parametrach nasienia).

zadbaj o zdrowie seksualne
<p>Czy wiesz, że…</p>Image
9/10

Czy wiesz, że…

Stosowanie substancji psychoaktywnych obniża jakość snu?

Używki tylko na pozór ułatwiają zasypianie. Tak naprawdę mogą znacznie obniżać jakość snu, utrudniając organizmowi wejście z fazę snu głębokiego i efektywny odpoczynek.

popraw jakość swojego snu
<p>Czy wiesz, że…</p>Image
10/10

Czy wiesz, że…

Nie istnieje bezpieczna dawka alkoholu w ciąży?

Nawet jego najmniejsza ilość może nieodwracalnie uszkodzić płód na każdym etapie jego rozwoju. Jednym z takich zagrożeń jest FAS - alkoholowy syndrom płodowy.

Kup pakiet „Zdrowa ciąża"
<p>Czy wiesz, że…</p>Image

Każdy łyk, buch i tabletka, wpływają na Twoje zdrowie fizyczne.

Picie alkoholu, palenie papierosów, branie narkotyków i stosowanie leków rekreacyjnie, w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do trwałych uszkodzeń organów, zaburzeń psychicznych, uzależnienia a nawet śmierci. Bądź świadom_ tych zagrożeń i podejmuj przemyślane decyzje dotyczące swojego zdrowia.

pakiet badań + konsultacja

Zmiana od jutra

Zacznij od małych, ale ważnych kroków. Skorzystaj z kodu ZMIANA30 i zbadaj się.

 • Znak zaznaczenia

  Często sięgasz po alkohol: zarówno w towarzystwie, jak i w samotności?

 • Znak zaznaczenia

  Regularnie albo okazjonalnie palisz papierosy, e-papierosy i/lub marihuanę?

 • Znak zaznaczenia

  Potrzebujesz motywacji i wsparcia,
  by zmienić swoje nawyki na zdrowsze?

<p>Zmiana od jutra</p>Image

Używki nie rozwiążą Twoich problemów.

Na chwilę poprawiają Ci nastrój i redukują stres… Jednak w perspektywie czasu negatywnie wpływają na Twoje zdrowie psychiczne.

Hero image alt

Nie ma dla nas tematów tabu.

Na naszym Instagramie uczymy przełamywać wstyd związany z dolegliwościami i objawami, które Cię krępują. Wyjaśniamy w prosty i przystępny sposób, jak lepiej zatroszczyć się o swoje ciało i psychikę. 

 
 
wellbee-logo2.svg

Zapewniamy najszybszy dostęp do specjalistów zdrowia psychicznego.

Uzyskaj wsparcie psychologiczne z dowolnego miejsca na świecie. Wizyta online w Wellbee to komfortowy sposób na rozmowę ze specjalistą bez wychodzenia z domu. Współpracujemy z najlepszymi psychologami, psychoterapeutami i psychodietetykami. Edukujemy i uczymy, jak dbać o zdrowie psychiczne. Umów wizytę w Wellbee i zbuduj życie, które pokochasz.

<p>Zapewniamy najszybszy dostęp do specjalistów zdrowia psychicznego.</p>Image

Jutro Medical jest podmiotem leczniczym wpisanym do krajowego rejestru.

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Jutro Medical Sp. z o.o.